De vitrine Verscholen overvloed bevat wat verrassingselementen. Door middel van een kies- schijf wordt de bezoeker uitgenodigd zelf aktie te ondernemen, daar deze vitrine alleen dén zijn ge heimen prijsgeeft. Om alle onderwerpen - die via panelen en vitrines behandeld worden- de revue te laten passeren zou te ver voeren. Vandaar een opsomming. Archeologie -Vangmethoden op het slik -Vissen van Saeftinghe -Het schor als voedselbron en de Groei van het Schor. Op een vlonder wordt een aantal eenden en ganzen ge toond Aangezien de provincie Zeeland in het Jaar 1988 een beleidsplan zal opstellen over de Westersche1de werd in deze tentoonstelling vooral ook aandacht geschonken aan het aspect van de bedreigingen: de steeds verder oprukkende industrie vanuit Antwerpen en de hiermee gepaard gaande vervuiling chemische afvoer en rioollozingen)de steeds groter wordende schepen die hier langs komen met alle gevolgen van dien; om er maar een paar te noemen. Verder komt nog aan de orde: Visserij -Beweiding- Zoogdieren -Slikken en Geulen -Kreekruggen en klei kammen en de geschiedenis van het Verdronken Land. Daar het Zeeuws Museum geregeld samenwerkt met talrijke instanties en instellingen van groene signatuur zal het dan ook geen verwondering wekken dat rond deze tentoonstelling een samenwerkingsver band ontstond met de Stichting Het Zeeuwse Land schap. De tentoonstelling Saeftinghe zal tot 14 december 1988 te zien zijn, waarna geprobeerd zal worden om de tentoonstelling uit te lenen aan de stad Antwei pen en aantal lokaties in Zeeuws-Vlaanderen. Na deze rondreisperiode bestaat een grote kans dat de tentoonstelling een permanente plaats krijgt in de direkte nabijheid van het Verdronken Land. Gedurende de tijd dat de tentoonste11ing loopt kunnen de donateurs van de Zeeuwse Museum Sivhting gratis deelnemen aan de open excursies in Saeft inghe W.J. Phaff (conservator natuurhistorie 106

de Steltkluut | 1988 | | pagina 10