Het beschreven broedgeval was het eerste gelaagde sinds 1973. In 1974 vond de laatste broedpoging plaats (Buise Tombeur 1988). Literatuur Buise M.A, Tombeur F.L.L. 1988. Vogels tussen Zwin en Saeftinghe. De avifauna van Zeeuws-Vlaanderen. Stichting Natuur- en Recreatieinformatie Middelburg. Cramp S. Simmons K.E.L. 1983. Hanbook of the birds of Europe, the Middle East and North Africa, Vol 3. Oxford University Press, Oxford. Henk Castelijns, Kasteelstraat 25, 4553 BA Philippine. Op 10 april waren er 25 deelnemers present bij het startpunt aan de Molenstraat tussen Kapellebrug en Clinge. Vachtend op eventuele laatkomers werd even een kijkje genomen in een nabije sloot, waar het Speenkruid volop bloeide. In het bos troffen we een Ekster, waarvan de doodsoorzaak onduidelijk was. Heel mooi was nu van dichtbij de metaalachtige glans te zien die over de veren ligt. Met enige omzichtigheid werd de routen zodanig gekozen dat deze geen verstoring kon opleveren voor de twee broedgevallen van de Buizerd. Ve kwamen niet oog in oog met de nesten, maar we zagen wel opvallend vaak de Buizerden hun rondjes draaien. Heeft de soort zich definitief als broedvogel in onze contreien gevestigd Het ziet er wel naar uit. Onderweg zagen we op diverse plekken de spechtensmidse, gekenmerkt door grote aantallen aan flarden gepikte denne- appels, op de grond liggend onder een boom met een gevorkte tak. In het overwinteringsgebied van de Ransuil vonden we een aantal braakballen, waarin we naast muizeschedeltjes en botjes ook keverschildjes aantroffen. Voorts zagen en/of hoorden we de bekende bosvogels van dit gebied: Houtduif, Ekster, Bergeend, Vilde eend, Vink, Goudhaantje, Groenling, Groene specht, Grote bonte specht, Vlaamse gaai, Merel, Boomkruiper, Roodborst en Vinterkoning. Rond half twaalf waren we weer terug op het vertrekpunt. excursieverslag V.M.Z.-bossen Clinge. 10 april 1988. Door Edie Bogaert. 1 14

de Steltkluut | 1988 | | pagina 18