al jarenlang aan zijn lot wordt overgelaten. In het verleden is er zand gestart en af en toe wordt er nog wel eens wat afgegraven. Op deze manier is er een zeer geaccidenteerd terrein ontstaan met zandheuveltjes, stijlwanden, maar ook met laaggelegen, min of meer drassige stukken. Vat we hier kunnen bewonderen is een voor 100% spontaan ontstane begroeiing. Opvallend is bijvoorbeeld de opslag van verschillende soorten wilgen. De plaatselijk spaarzaam begroeide zandvlakten zijn schraal en herbergen bijvoorbeeld soorten als Echt duizendguldenkruid, Wouw, Zandmuur, Gewone reigersbek, Vlasbekje en Kleine Leeuwebek. In het gebied zijn in totaal zeker 150 verschillende soorten wilde planten gevonden. Een bezoek is dus zeker de moeite waard Ve verzamelen aan de Axelse Sassing. Van daaruit rijden we verder naar het gebied. Opgelet: het is een moeilijk begaanbaar terrein, dus bereid u voor op een stevige wandeling met de nodige obstakels. Laat u echter niet weerhouden om eens kennis te maken met dit fascinerend gebied. Vergeet uw flora niet en neem, als u er één heeft, ook uw loupe mee. moeraskruiskruid DAGVLINDEREXCURSIE LINIEDIJK Vanneer: Zaterdag 20 augustus 1988 (of 27 augustus) Plaats: 't Jagertje - Zoutestraat 65 Tijd: 14.00 - ongeveer 16.00 uur Nodig: Vangnetje, verzamelpotj(s)zonnebril Leiding: Insektenwerkgroep In mei j.l. vloog de Distelvlinder in grote aantallen rond in onze streken. Een verschijnsel dat gedurende het systematisch bijhouden van trekvlinders (in Nederland al bijna een halve eeuw) nog nooit was voorgekomen. Als rupsen en poppen zich voorspoedig ontwikkelen dan moeten er op onze excursie- middag honderden gesignaleerd worden. Ook deze tijd is de Atalanta op zijn hoogtepunt. Verder komen we een flink aan tal soorten tegen met hun twee de generatie: Klein koolwitje, Klein geaderd witje, Bruin Blauwtje, Icarusblauwtje, Hooi- beestje, Bont zandoogje, Kleine vos, Vuurvlindertje enz. enz. En wie zegt er dat we de prachtige Koninginnepage onderweg niet 99

de Steltkluut | 1988 | | pagina 3