Let op aalscholver Het is deze tijd van het jaar dat we veel verschillende soorten vogels kunnen zien en vaak in grote aantallen. Vroege waarnemingen van wintervogels alsmede late observaties van zomervogels zijn zeer goed mogelijk. Het Hellegat is een buitendijks gelegen schorre- gebied. Dit biotooptype is in de streek zeldzaam; het Hellegat is een van de laatste schorren die we nog hebben. Bij laag water valt er rond de schorren een immense slikvlakte droog. De hierop fouragerende vogels warden evenwel door het opkomende water gedwongen uit te wijken naar drogere regionen. Dit is vanaf de dijk heel mooi te zien. Gezien de tijd van het jaar en de grote aantallen vogels die hier verblijven is deze tocht bij voorbaat voor de vogelliefhebber al geslaagd. Zo kunnen hier bijvoorbeeld nagenoeg alle reguliere wad- en water vogels worden aangetroffen en dat in aantallen die zelfs voor verwende vogelaars bijzonder te noemen zijn. Daarnaast kunnen nog flink wat andere soorten aanwezig zijn, bijvoorbeeld diverse soorten roofvogels, Velduil, zangertjes etc. Deze excursie is dan ook een echte aanrader voor degenen die op hun gemak willen genieten van het spektakulaire vogelschouwspel rotgans dat het Hellegat ons steeds weer biedt! Ve verzamelen om 12.00 uur bij het Gemaal Campen in de Hellegat polder aan de zeedijk. Laarzen aanbevalen, alsmede water- en winddichte kleding. TV Vogels op woensdag Nederland 3,19.30 - 20.00 uur TV l^jufc 20 juli 07 ini; 10 augustus 17 augustus 24 augustus 31 augustus Koudekerkse Inlaag (NOS produktie) De steenuil Geheimen van het ruisend riet Dwingelose Heide (NOS produktie) De wilde eend 3 augustus Het roodborstje De zilvermeeuw Roofvogels De fuut Oostvaardersplassen (NOS produktie) De programma's worden gemaakt en geselecteerd in samen werking met de NOS en Vogelbescherming. Na elke uitzending wordt bovendien aangekondigd op welke vogelkijkpunten de nieuwe voorlichtingsbus van Vogelbe scherming zal staan. 101

de Steltkluut | 1988 | | pagina 5