BESCHERMDE BEANTEN Zoals u weet zijn we deze zomer weer begonnen met een inventarisatie van beschermde planten in Oost Zeeuws-Vlaanderen. Een tiental mensen zijn inmiddels op pad en proberen zoveel mogelijk groeiplaatsen te vinden. Kaar Oost Zeeuws-Vlaanderen is groot en het is dus niet denkbeeldig dat sommige beschermde planten over het hoofd worden gezien. Daarom doen we een beroep op onze leden: Indien u, waar dan ook in onze streek beschermde planten heeft waargenomen, wilt u dit dan doorgeven 'uiteraard oneer vermelding van vindplaats en de soort. Daarnaast zoeken we nog een aantal mensen die daadwerkelijk aan de inventarisatie willen meewerken. Er liggen nog grote gebieden 'braak', onder andere ten westen van het kanaal Gent - Terneuzen, de 'kop' van Ossenisse, omgeving Hengstdijk, Vogelwaarde, Groot Eiland en Koewacht en de uiterste oosthoek van ons gewest. Als u mee wilt werken dan graag een seintje naar onderstaand adres en u krijgt informatie toegestuurd. OVERIGEHS houden wij ons aanbevolen voor in feite alle waarnemingen van wilde planten in Oost Zeeuws-Vlaanderen. Het wordt hoog tijd dat we binnen de Steltkluut ook eens beginnen aan een wat systematischer onderzoek van flora en vegetatie. Kaakt u er een goed gebruik van om uw waarnemingen, hoe simpel ze soms ook lijken, op te schrijven. U kunt ze doorgeven aan: Peter Kaas Burgemeester Geillstraat 42 4531 EC Terneuzen. Vorming bomenwerkgroep Er bestaan nogal wat plannetjes op bomengebied die we zouden willen uitvoeren. Bijvoorbeeld het geven van dia-avonden over waardevolle bomen uit de streek, het opstarten van een kursus bomen kennen voor mensen die hun bomenkennis eens op willen frissen, het verder onder zoek doen naar het voorkomen van bepaalde soorten, rapporteren over bomen in ZeeuwsVlaanderen enz. Mensen die zin hebben om hieraan mee te doen kunnen kontakt opnemen met één van onderstaande personen. Het is hierbij beslist niet noodzakelijk dat men al over bomenkennis beschikt. Lucien Calle en Johan Calle 01150-20894 01150-30693 102

de Steltkluut | 1988 | | pagina 6