VRIJWILLIGERS G E VRAAGD. De Zeeuwse drinkputtenwerkgroep is bezig met het opzetten van een archief. Het is de bedoeling dat iedere veedrinkput in Zeeland op kaart wordt gezet. Van elke put afzonderlijk wordt de onderhouds- toestand opgenomen. Met andere gegevens wordt dit ondergebracht in het archief, zoals de ligging, en inventarisatiegegevens van amfibien, planten en insekten. Zo'n archief kan heel nuttig zijn, b.v. in het kader van ruilverkavelingen, aanleg van nieuwe wegen of plannen voor het behoud van amfibien. Een deel van het archief is al opgezet, maar het blijft nog een hele klus om alles kompleet te maken. Vandaar dat de werkgroep een oproep doet aan mensen die hier tijd voor hebben of misschien wel tijd voor willen vrij maken. Er is geen speciale kennis ver eist en er is ruimte beschikbaar in Oostburg, Terneuzen, Middel burg of Goes. Het gaat om drie verschillende aktiviteiten: 1. Het inventariseren van drinkputten in het veld in een bepaalde regio; 2. Het opzetten van het archief per regio, dit is dus 'n eenmalige klus; 3. Het bijhouden van het archief in Goes of Terneuzen. GEÏNTERESSEERD Meem dan kontakt op met Foort Minnaart, coordinator van de Stichting Landschapsverzorging Zeeland, telefoon 01100 - 30936. Met hem kan overlegd worden over hoe en wat van het vrij wi1ligerswerk. W I £31 TJ LAT MILIEUTELEFOOH Iï GEBRUIK GEFDMEH. Vist u dat halverwege vorig jaar een speciale milieutelefoon in gebruik is genomen Iedere maandag en donderdag kunt u tijdens kantooruren het nummer OS O SGLIG1 draaien voor kosteloze informatie over allerlei milieuzaken. Speciaal geschoolde medewerkers van de bekende vereniging Milieudefensie zitten klaar om antwoord te geven over allerlei vragen die iets met milieuproblematiek te maken hebben. Dus wilt u iets weten over wasmiddelen, reinigingsmiddelen, chemisch afval, lozingen van bedrijven, bouw- en isolatiematerialen, of over wat dan ook, belt u dan de milieutelefoon. Bij milieurampen of na radio- en televisie-uitzendingen over het milieu is de milieutelefoon ook bereikbaar. Een goed initiatief dachten we. Belangrijk genoeg om het in gedachten te houden. 103

de Steltkluut | 1988 | | pagina 7