ZOOGDIERENWERKGROEP ZEELAND In navolging op de werkgroep in oost-ZeeuwsVlaanderen welke enkele jaren geleden in deze streek aktief was, is er nu een ZOOGDIERENWERKGROEP ZEELAND, Deze "jonge" club, die nog wel wat leden cq. medewerkers kan ge bruiken, streeft ernaar om in een paar jaar zoveel gegevens te verzamelen, dat er een goed beeld ontstaat van de verspreiding van zoogdieren in Zeeland. Het verzamelen van gegevens door de werkgroep gebeurt op een vijftal manieren: 1. "dagelijkse" waarnemingen. Dit betreft met name de waarnemingen van alledag, dus Haas, Konijn, Mol(shopen) en Egel (ook als verkeersslachtoffer), maar ook de wat minder alledaagse veldwaarnemingen van bijvoorbeeld Bunzing, Vezel, Hermelijn e.d. 2. Braakbalonderzoek. Door middel van dit type onderzoek kan een beeld verkregen worden van de verspreiding van diverse muizen-, maar ook van rattesoorten. 3. Life traps. De werkgroep probeert m. b. v. deze vallen (waarin de gevangen muizen blijven leven) een aanvulling te verkrijgen (op het braakbalonderzoek) op de verspreiding van diverse muizensoorten. 4. Bat-detectoren. Met deze apparaten kunnen vleermuizen op grond van hun geluid op naam gebracht worden. De werkgroep zal voor dit type onderzoek enkele excursies orga niseren. 5. Literatuur. Diverse mensen hebben hun zoogdierwaarnemingen in een artikel samengevat. Dit geldt zowel voor recente als voor oude waar nemingen. Wij verwachten dat de literatuur ook een aanvulling geeft op hetgeen wij zelf onderzoeken. Mocht u een bijdrage kunnen of willen leveren aan één af meerdere van bovengenoemde punten, dan graag even een berichtje aan onder getekende. En wat is er voor een natuurliefhebber die toch al vogels, planten of insekten bekijkt eenvoudiger dan dat Konijn of die Haas of die Egel of die op te schrijven en even door te geven. Je doet er ons een groot plezier mee. Vies Vonck Trumanstede 9322 4461 VE Goes 01100-23890 104

de Steltkluut | 1988 | | pagina 8