De rondleiding De permanente expositie is ondergebracht over drie verdiepingen van het gebouw en het vertrekpunt was gekozen vlak bij de ingang. Op de eerste verdieping vinden we zeer i1lustrattie- ve maquettes en tekeningen over het zonnestelsel, de planeten, melkwegstelsels en de aarde. Vat dit laaste betreft: de vorming van de continen ten met de gevolgen voor de afzondering van diergroe pen, het ontstaan van gebergten, vulkanen, de aard korst met gesteenten en mineralen. Dit alles met een prachtige verzameling edelstenen en halfedelstenen. Bovendien een speciale afdeling met fluorescerende mineralen. De 2e verdieping gaf ons een beeld van de geschiede nis van het leven op aarde. De tijdperiodes waarin zich de evolutie heeft afgespeeld. Het ontstaan van reptielen, amfibieën, vissen en zoogdieren (waaron der ook de mens). Onze wandeling voerde langs een fantastische verzameling vlinders en andere insekten, schelpdieren, koralen en holtedieren. We kwamen wer kelijk ogen te kort. Om alle indrukken even te laten bezinken, werd een pauze ingelast, die ook weer nuttig besteed werd aan het bijwonen van een klank- en lichtspel over de tijd van Keizer Karei in de stad Gent.Een prachtige maquette van de oude stad maakte het geheel tot een bizondere belevenis. De derde verdieping bracht ons een collectie geprepareerde vogels in hun natuurlijke omgeving. Voor de vogelliefhebbers een ideale gelegenheid om hun kennis te testen. Aansluitend hierop was eem expositie ingericht door BNVR over de polders in de Vlaamse gewesten, m. n. de ontstaansgeschiedenis, flora en fauna, de landbouw, de recreatiedruk, enz. Tot slot konden degenen die dat wilden nog een her innering halen in de vorm van exotische schelpen, mineralen of sieraden in het winkeltje dat daartoe was ingericht. Ook brochures konden hier worden mee genomen. Zeker een plaats om nog eens terug te keren. Het schitterende maandblad Grasduinen wijdde in het februari-nummer van 1987 uitvoerig aandacht aan dit museum aan de hand van een artikel van Jan Desmet, een in vogelaarskringen zeker geen onbekende Vlaming. Voor diegenen die het museum eventueel willen opnemen in hun uitstapjes-rooster de openingstijden: (inkom gratis) dagelijks 9.00-12.15 en 13.30-17.15 uitgezonderd vrijdagnamiddag en wett. feestdagen. 140

de Steltkluut | 1988 | | pagina 12