VOGELS TUSSEN ZVIN EN SAEFTINGHE Donderdag 7 juli was het dan zo ver. Het lang verwachtte boek: "Vogels tussen Zwin en Saeftinghe" was klaar en kon officieel gepresenteerd worden. Hoewel, helemaal klaar was het nog niet, slechts enkele exemplaren waren beschikbaar die speciaal voor deze gelegenheid met de hand waren ingebonden. De totale oplage zou spoedig volgen. In de Gruttozaal van het Churchill-hotel te Terneuzen zou het gebeuren. Vele prominenten uit de natuurbeschermingswereld waren aanwezig en de zaal zat dan ook goed vol. Vertegenwoordigers van de pers completeerden het gezelschap. Kees Kostense, de nieuwe voorzitter van 't Duumpje opende de middag en heette iedereen welkom, waaronder b.v. ook de loco burgemeester van Terneuzen, Dhr. van Rooyen. Na een korte inleiding werd het woord gegeven aan de voorzitter van de Steltkluut, Peter Maas, als zodanig ook sprekend namens 't Duumpje. Uitvoerig stond hij stil bij de totstandkoming van het nieuwe boek en de betekenis ervan voor de natuurbescherming in Zeeuws-Vlaanderen. Daarna was het woord aan Bouke Bouwman van de Stichting Natuur en Recreatie Informatie. Deze stichting was bereid gevonden om als uitgever op te treden. Bouke boodt het eerste exemplaar aan ten op dat moment het enige] aan Cees Qomen, directeur Landbouw, Natuur en Openluchtrecreatie van het Ministerie van Landbouw en Visserij in Zeeland. In die functie is Dhr. Oomen verantwoordelijk voor een goede afstemming van verschillende functies binnen het ministerie en als zodanig kan hij dus een belangrijke rol vervullen voor natuurbescherming ook in Zeeuws-Vlaanderen. Nadat hij het boek had ontvangen ging Dhr. Oomen in op een aantal zaken die even daarvoor naar voren waren gebracht door onze voorzitter. Daaruit bleek dat ook de overheid geen wonderen kan doen, maar dat de wil er wel degelijk is. Hij gaf een aantal zaken aan die op dit moment reeds gedaan worden en welke positief zijn voor natuur en landschap. Daarnaast gaf hij ook aan op welke manier er in de toekomst wellicht nog meer gedaan kan worden. Na het officiële gedeelte werd iedereen uitgenodigd voor een hapje en een drankje in de Scheldetuin van het Churchillhotel met uitzicht over de WesterscheldeDiezelfde Vesterschelde die zo belangrijk is voor tal van vogels en welke zwaar ter diskussie staat. En toen zat het er op, het boek was gepresenteerd en de schouders van velen luchtte heel wat op. Nu nog hopen dat het een ruime verspreiding krijgt en dat het geheel op termijn zijn vruchten zal afwerpen. Hieronder kunt u de tekst nalezen van de toespraak van Peter Maas en Cees Oomen. 141

de Steltkluut | 1988 | | pagina 13