tijd om nog naar andere dingen te kijken zoals dat IJsvogeltje dat voorbij flitste, de Baardmannetjes vlakbij ons in het riet en de Sperwer die in zijn lage vlucht nog een prooi wist te bemachtigen. Massa's vogels bij elkaar kregen we te zien en het was dan ook jammer dat er maar drie leden waren komen opdagen, terwijl er wel plaats is voor ons allemaal (550). Enfin, gelukkig herhaalt dit schouwspel zich iedere winteravond en was Henk Castelijns bereid om ons nog een keer mee te nemen naar het plekje waar vandaan dit het mooist te zien is. Ve verzamelen hiervoor bij de dreef naar het bos tegenover de boer derij aan de Braakmanweg no. 3 om 16.00 uur. Varme kleding en telescoop of kijker aanbevolen! Tellingen van Blauwe kiekendief vanaf de gasdam te Saeftinghe Zoals u in de vorige Steltkluut hebt kunnen lezen, zijn de tel lingen van de Blauwe kiekendief het vorige winterseizoen een groot succes geworden. Vooral in Saeftinghe werden vele tientallen vogels gezien. Ook het komende winterseizoen zullen tellingen worden georganiseerd vanaf de Gasdam in Saeftinghe. Behalve de Blauwe kiekendief kunnen nog tal van andere soorten worden verwacht. Zo werden tijdens het afgelopen winterseizoen bijvoorbeeld geregeld de Slechtvalk gezien, één keer zelfs drie tegelijk, verder Buizerd, Ruigpootbuizerd, Rode wouw, Sperwer, Smelleken, Bruine kiekendief en zeer grote concentraties van wad- en watervogels; het kan dan om aantallen van meerdere tienduizenden vogels gaan. Het verdronken land van Saeftinghe is dan ook zonder meer één van de belangrijkste vogelgebieden van ZuidWest-Nederland. Deze zitexcursies warden georganiseerd door de Vogelwerkgroep. Alle tellingen vinden in principe plaats op de zaterdag, er wordt steeds verzameld aan het begin van de Gasdam. De vastgestelde data en verzameltijden zijn: 26/11/88 16.00 uur verzamelen 14/1/89 16.00 uur verzamelen 17/12/88 15.30 18/2/89 16.30 18/3/89 17.00 Vel is het persé noodzakelijk op bovenstaande data voor 13.00 uur kontakt op te nemen om te vragen of de telling die dag doorgaat dan wel in verband met het slechte weer naar een andere dag wordt verzet. Ook mensen die elders in de streek met het onderzoek aan slaapplaatsen van Blauwe kiekendief mee willen doen kunnen zich bij onderstaande personen opgeven. H. Castelijns, telefoon 01159-1846 V. Visse, telefoon 01150-12618 133

de Steltkluut | 1988 | | pagina 5