STREEKPLAN ZEELAND In hun vergadering, van 24 juni j.l. hebben Provinciale Staten van Zeeland het Streekplan Zeeland vastgesteld. Het voorontwerp werd in februari 1986 gepubliceerd. Op zowel het voorontwerp als het ontwerp werd door de Steltkluut gereageerd. De belangstelling voor het streekplanontwerp was groot: 81 reacties van personen, instellingen en instanties werden ingestuurd en verwerkt. Op sommige punten werd als gevolg van deze inspraak het plan gewijzigd. Het hoofdstuk over landinrichting werd geheel herschreven. De overige wijzigingen waren klein. Wijzigingen op punten waar ook wij op reageerden betreffen: -de uitbreiding van het Recreatiecentrum de Braakman (mogelijk in westelijke richting, was eerst zuid); -in samenhang met de VOW-plannen wordt de aanleg van een nieuwe weg Perkpolder - Kapellebrug (N 60) heroverwogen en zal men bij aanpassingen het huidige trace ten zuiden van Hulst volgen; -ook de aanpassing van de weg Terhale - Driewegen (N 61) wordt afhankelijk van de VOV; -de aanpassing van bijde wegen wordt MER-plichtig. Onveranderd blijft de mogelijkheid voor Terneuzen om uit te breiden ten oosten van de Otheense kreek. Over onze bemerkingen over niet verharde (niet-geasfalteerde) wegen en kerkepaadjes wordt opgemerkt dat deze wegen en paden als 'cultuurhistorische elementen' vallen, onder het hoofdstuk cultuur en als zodanig beschermd worden. Als gevolg van inspraak door het Havenschap Terneuzen zal "nagegaan worden of in het gebied Westdorpe-Noord en/of aansluitend aan het terrein Terneuzen-Vest een verdere zeehavenontwikkeling geïnitieerd kan en moet worden". Dit houdt in dat naast de 2e Braakmanhaven men ook een onderzoek kan starten naar mogelijkheid van aanleg van havens en industrieterrein op de Axelse Vlakte én het gebied ten noorden van Westdorpe. De locatie Westdorpe-Noord is aan de kaart toegevoegd. In het algemeen moet worden opgemerkt dat de streekplankaart zeer globaal is, maar dat in de tekst veel is omschreven. De gedetailleerde planologische invulling moet natuurlijk komen in nieuwe en aangepaste bestemmingsplannen van de gemeenten. Deze worden getoetst aan het Streekplan. Ook de Steltkluut zal nieuwe bestemmingsplannen en wijzigingen op bestemmingsplannen kritisch bekijken en zonodig reageren. A. Paauwe. 138

de Steltkluut | 1988 | | pagina 10