WERELDDIERENDAG DOOR T IJSEBAERT -enorme verstoring voor de hele op dat moment aanwezige vogelpopu- latie -1oodvergi f t i gi ng Bescherming van de 11 soorten is op eenvoudige wijze te regelen. Jaarlijks opent de Minister-van Landbouw en' Visserij de jacht op een aantal diersoorten. Door nu uit het openings- en sluitingsbesluit de namen van de 11 vogelsoorten weg te laten, is de sluiting van de jacht een feit. Tot op heden is er nog niet door onze regionale gemeenten op de aktie gerageerd, We houden u op de hoogte van de verwikkelingen van deze aktie. Reeds enkele tientallen gemeenten in het land hebben positief gerageerd op deze aktie. Hopelijk doen ook onze regionale bestuurders hetzelfde. W. Wisse Op werelddierendag- fietste ik in de omgeving van Clinge. Plotseling werd ik opgeschrikt door enkele knallen. Nieuwsgierig geworden rondde ik een perceel mais. En ja hoor! Verscholen in het struikgewas ontwaarde ik zo'n onvolprezen hand haver van het Natuurlijk Evenwicht, die doende was het houtduiven- bestand te reguleren. (De Houtduif, ook Bosduif genoemd, een grote dikkerd met witte race-strepen, is zeer schadelijk. Hele akkers vreet hij kaal. Ook vergrijpt hij zich regelmatig aan Fazanten en is ook de schrik van elke bosbouwer, omdat hij de gewoonte heeft op pas aangeplante boompjes te gaan zitten, die onder het grote gewicht prompt bezwij ken Maar dit terzijde. Leuker is het om de manier van "oogsten" gade te slaan; Onze natuurvriend zit goed verborgen in het struikgewas, (alleen iemand met argusogen, zoals ik, kan hem van het andere groen onder scheiden) De reeds geoogste duiven (9 stuks) worden met kunst en vliegwerk wat rechtop gezet met de bedoeling andere te lokken. En jawel, ze trappen er in. PANG! Weer een. Onze vogelvriend heeft nu in de gaten, dat ik hèm in de gaten houd, waar hij, zo te zien, toch wel zenuwachtig van wordt. Jammer, want mogelijk hierdoor mist hij daarna twee keer. Mijn excuses. Ik hoop, dat hij toch een mooi bedragje krijgt van de poelier! Titus IJsebaert, Kerkstraat 6, Clinge 174

de Steltkluut | 1988 | | pagina 14