Nieuwe aanplant langs de waterkant 9. Euro-amerikaanse populier, kloon Marilandica 10. Euro-amerikaanse populier, kloon Serotina de Sleys 11. Zwarte populier, wilde groeivorm 12. Knotbomen (Knot es, Knot els) Nieuwe aanplant op de wallen (drie rijen) 13. Paardekastanje 14. Plataan 15. Zilverlinde 16. Opgaande linden (Hollandse of Grootbladige linde) 17. Hongaarse eik of Moseik 18. Zomereik 19. Grauwe abeel EEN KORT KOMMENTAAR door P. Maas De Hulsterse wallen werden meer dan honderd jaar lang getooid met een fraaie beplanting van monumentale Iepen. Dat is nu ver verleden tijd; de iepeziekte heeft ongekende schade toegebracht en de verwachting is dat binnen zeer afzienbare tijd er geen enkele iep meer gezond is. Goed idee dus van de gemeente Hulst om nu alvast te gaan denken aan herbeplanting en er werd een beplantingsplan opgesteld. Maar toen we via via het plan onder ogen kregen waren wij wat minder enthousiast, er stonden enkele zaken in vermeld die voor discussie vatbaar waren. En dus gingen we de discussie aan. Twee leden van onze vereniging, namelijk Luciën en Johan Calle deden onderzoek en klommen in de pen om een alternatief beplantingsplan op te stellen. Op woensdag 10 augustus was er een overleg met wethouder Van de Voorde van Hulst. Ve boden daar ons alternatieve plan aan en gaven in het kort uitleg. Ve verzochten het plan ie bestuderen en m een later overleg daar nog eens over door te praten. Begin november kregen we een brief terug van Hulst. Men was zeer enthousiast over het meedenken, dus zover klonk het goed. Maar de conclusie was dat er al een beplantingsplan lag, in overleg met het Staatsbosbeheer opgesteld en inmiddels goedgekeurd door de raad. Slechts op een enkel zeer klein en marginaal detail werden erg vage toezeggingen gedaan. Resultaat van al ons werk is dus eigenlijk nul komma nul. Toch hebben we in deze Steltkluut een verkorte versie van het alternatieve plan opgenomen, zoals het door ons is opgesteld. Vaarom? Om duidelijk naar buiten toe te laten zien dat' er binnen de Steltkluut een hoop kennis en deskundigheid aanwezig is, zozeer zelfs dat menige beroeps daar een puntje aan zou kunnen zuigen. Ve hopen hiermee dat we in de toekomst in het beginstadium bij dergelijke plannen worden betrokken, om tot een verantwoorde en evenwichtige realisatie van het projekt te komen, waar ook de natuurbescherming tevreden mee kan zijn. 184

de Steltkluut | 1988 | | pagina 24