Naar aanleiding van de notulen komen de volgende punten aan bod: a.H. Casteleijns maakt gewag van kanovaren op het Isabellakanaal en informeert naar het standpunt en de handelwijze van het bestuur ten aanzien van dit bijzondere geval en van het kanovaren in het algemeen Het bestuur is van deze zaak nog niet op de hoogte. Vel houdt men de vinger aan de pols en wanneer zich concrete aandachtspunten aandienen zal men aktie ondernemen Spreker doet eveneens het bestuur de suggestie aan de hand om bij een eventuele reaktie hierop kontakt op te nemen met de betreffende vissersverenigingen. b.P. Marinussen informeert naar de huidige stand van zaken rondom de meeuwenoverlast op de stortplaats in de Koegorspolder De voorzitter antwoordt dat het probleem sterk aan belang heeft ingeboet nu er meer konsekwent aan grondafdekking wordt gedaan. Bovendien zal er een nieuwe verdichten worden aangeschaft. De voge1werkgroep van de Stelkluut zal het geheel nauwgezet volgen. c.llaar aanleiding van het eventuele plaatsen van een observatiehut in de nabijheid van Saeftinghe wordt meegedeeld dat voorlopig daartoe geen financiële ruimte is. d. De excursiedruk in Saeftinghe is door die Steltkluut aangekaart bij het Zeeuwse Landschap. Vanuit de vereniging zijn een aantal suggesties aangedragen: de tochten een meer educatief karakter geven, het toepassen van groepenselectie en het verminderen van het aantal gidsen. Het Zeeuwse Landschap heeft in haar schrijven daarop meegedeeld het niet eens te zijn met het door de Stelkluut gesignaleerde en vraagt daartoe bewijzen (telgegevens) De vereniging zal proberen hiertoe een gesprek aan te sraan met het bestuur van het Zeeuwse Landschap. O 3.Ingekomen stukken Mededelingen Voor deze vergadering zijn ingekomen stukken binnen gekomen Mededelingen: a.Er is een jeugdbrief verschenen naar aanleiding van het ontstaan van een jeugawerkgroep binnen de Stelt kluut 164

de Steltkluut | 1988 | | pagina 4