even doorgepakt worden ook en het lijdt geen enkele twijfel dat aangevoerde bezwaren óf niet-ontvankelijk óf ongegrond zullen worden verklaard. Ve mogen ons troosten: zoals we in het verleden zo vaak gezegd hebben dat opheffen van een Zeeuws-Vlaams isolement geen echt argument is, en dat de Liefkenshoektunnel ook zorgt voor een betere verbinding, blijkt maar al te waar te zijn. Nu alleen nog maar wennen aan het idee dat die noord - zuid verbinding, inclusief de V.O.V. er komt en dat daarmee heel Zeeland doorsneden wordt met een brede autosnelweg met alle verstrekkende gevolgen vandien. Die V.O.V.-aap komt dan uiteindelijk toch uit de mouw.!! Peter Maas. BESTEMMINGSPLAN 'HET LAANTJE" DOOR G. SPONSELEE Op 14 oktober werd te Middelburg door de Hoorconrmissie Bestemmingsplannen ons bezwaarschrift behandeld tegen bovengenoemd bestemmingsplan. Aangezien niemand van het bestuur bij machte was in Middelburg te verschijnen, werd ondergetekende, die ook persoonlijk .bezwaar heeft gemaakt, verzocht de Steltkluut te vertegenwoordigen. We hebben vooral de nadruk gelegd op het cultuurhisto rische karakter van het gebied en de rijkdommen en charmes ervan zoals dat er nu bijligt. Op de vraag van de voorzitter, gedeputeerde 'mevr. EMaris-Kosterof het gebied rijk is aan levensvormen met name vogels, konden we niet anders dan bevestigend antwoorden. Grenzen, overgangen, zijn altijd rijk aan organismen dus het complex t Laantje waar een grote variatie is, is dat ook. We hebben daarom, alle argumenten meenemend, uitgezon derd dat daar nu juist woningbouw moet komen, met nadruk bepleit het bestemmingsplan af te wijzen. Tussen de regels door hebben we laten merken dat als Hontenisse kiest voor 1 uxe-.bunga 1 owbouw op enkele andere plekken die een veel geringere natuurwetenschap- pel ijkelandschappe1 ijke en cultuurhistorische waarde hebben, zij de Steltkluut niet op haar weg zal vinden. Verschillende bezwaarden gaven duidelijk te kennen dat zij hun strijd tegen dit plan wensen voort te zetten tot bij de Raad van State. 172

de Steltkluut | 1988 | | pagina 12