LANDSCHAPSONDERHOUD W.M.Z.-BOSSEN IJu maken we het u wel heel aantrekkelijk om een keer mee te doen met onze knotgroep. Misschien was u al lang van plan om een -keer mee te gaan, maar is het er nooit van gekomen. Misschien ook dat u altijd al heeft gedacht dat dit werk nu eenmaal niets voor u was. Maar nu hebben we zo'n mooi en interessant projekt georganiseerd dat u gewoon niet thuis kunt blijven Vat gaan we namelijk doen Velen van u kennen ongetwijfeld de bossen van het waterwingebied in St.Jansteen en Clinge. Ve houden er ook vaak excursies. De bassen bij St. Jansteen kunnen zich de laatste jaren verheugen op een toenemende belangstelling. Er groeit namelijk een klein veldje heide. Maar om heide in stand te houden of zelfs te laten toenemen is er een vorm van beheer nodig. Laat je het aan zijn lot over dan zal het op den duur verdrongen worden door gras en overwoekeren door opslag van bomen en struiken. Dat gras wordt inmiddels aangepakt door een kudde schapen die er zo af en toe eens wat afgrazen. Maar de opslag van bomen en struiken ontwikkeld zich momenteel snel. En daar komt dan onze knotgroep in actie (hoewel het met 'knotten' helemaal niets meer te maken heeft). Ve gaan er een dagje naar toe om deze opslag uit te trekken, zodat de heide weer nieuwe kansen krijgt. Dus noteert u: Zaterdag 17 december '88, aanvang 9.30 uur. Verzamelen: van Hogendorplaan St.Jansteen/Kapellebrug bij het pompstation. Lunchpakket mee. Boswachter Blaauwendraat zal ons verwelkomen en tekst en uitleg geven. Er wordt voor soep en koffie gezorgd Pikant detail voor wie zijn of haar tuin nog moet inrichten of aanvullen: de uitgetrokken struikjes en boompjes mogen worden meegenomen. Ve hopen op een flinke opkomst, want we hebben nog iets anders in gedachten: indien mogelijk zullen we een stuk van het grasveld afplaggen. Dit is het verwijderen van de bovenste laag grond. Elders in den lande zijn daar zeer goede ervaringen mee opgedaan en de verwachting is dan ook dat de heide en de hieraan verbonden vegetatie een flinke stimulans zal krijgen. Voor inlichtingen: Peter Maas, 01150-17004 169

de Steltkluut | 1988 | | pagina 9