Degene die het werk uitvoert heeft nooit van een rapport gehoord en weet van niets. Hij voert zijn opdracht strikt en efficiënt uit en met dier en plant wordt gewild of ongewild geen rekening gehouden. Jacht/verstoring/stropen Er werd praktisch heel het jaar door binnen het reservaat gejaagd ook tijdens de broedperiode (april/mei/juni)Dit gebeurt sinds 1985, voordien was dit nooit eerder het geval. Men jaagt naar verluidt vooral op Eksters, een vogelsoort die de laatste jaren enorm is toegenomen. Ik heb echter nooit een Ekster zien schieten en het staat vast, dat jacht op deze vogel, teneinde deze soort te reduceren, geen enkele zin heeft en hier duidelijk als voorwendsel wordt gebruikt (Zie studie Dr. H.P. Gallacher, Het Vogeljaar jrg. 36 (4) 152-155). Op 29 april heb ik de jagers gevraagd niet te jagen binnen het gebied tijdens de broedperiode. Men heeft zich er weinig of niet aan gestoord. Nachtegaal en Grote bonte specht verdwenen er als broedvogel door verstoring. Ook vanuit de Anthonypolder wordt gejaagd waarbij men de westelijk van de kreek gelegen bosschages grondig uitkamt en de hagel rond de oren van de zich aldaar bevindende hengelaars vliegt (ZV-kreek)zoals o.m. op 2 december j.l. Ook wandelaars die rust komen zoeken ergeren zich uitermate. Zelfs s-nachts worden er schoten gehoord. Op 18 mei zag ik op de Visserij verkorting een persoon schieten vanuit zijn auto. Half november werden door de politie 6 man opgepikt wegens stropen. Het is duidelijk dat al deze zaken onverenigbaar zijn met een gebied dat de status heeft van een natuur/recreatie gebied. Het is de enige overgebleven plaats waar dier en mens nog rust hebben. Jacht binnen het reservaat, meer bepaald op terreinen eigendom van het Staatsbosbeheer, moet zonder uitzonderingen onvoorwaardelijk verboden worden, zonodig met politiecontrole. Dit moet nu voor eens en voor altijd duidelijk gesteld worden. Vis/visvangst/hengelseizoen Het kuitschieten van de vis vindt voornamelijk plaats in april en mei. Vooral bij Karper was dit goed waar te nemen en is ieder jaar een spektakel op zich. Tijdens die periode werd er enkele malen elektrisch gevist, maar globaal genomen, bleef alles bij het redelijke. Op 1 juni ging het hengelseizoen open. Dit seizoen is niet zo bijster goed geweest. Ook daar vraagt men zich af wat er op Canisvliet gaande is. Enkel in de nazomer en herfst werd er regelmatig roofvis gevangen (Snoek/Snoekbaars)Dit is eerder jammer omdat deze vissoorten een sterk regulerende rol spelen in 1 1

de Steltkluut | 1989 | | pagina 13