ZEEHONDEN IN DE ZEEUWSE WATEREN. Zoals wellicht bekend is onder bovenstaande titel vorig jaar een uitgebreide voorlichtingsaktie van start gegaan. Deze aktie die gericht is op het mogelijke herstel van de zeehondenstand in de Zeeuwse wateren is een gezamenlijk initiatief van het Consulentschap Natuur, Milieu en Faunabeheer, Rijks waterstaat en de Provincie Zeeland. Deze voorlichtingsaktie bestaat uit een reizende ten toonstelling, het houden van lezingen en het uitbren gen van diaseries, folders en lesmateriaal voor het onderwi js In het kader van deze aktie is bovendien een boekje verschenen onder dezelfde naam. In dit werk wordt nader ingegaan op de leefwijze van de zeehond en het voorkomen van het dier in het verleden en in de toekomst Uitgebreid wordt stilgestaan bij de bedreigingen van het voortbestaan van de zeehond en de mogelijkheden om de populatie uit te breiden. Uitgebreid wordt stilgestaan bij de bedreigingen van het voortbestaan van de zeehond en de mogelijkheden om de populatie uit te breiden. Het boekje kost f4,95 en is met name bij Zeeuwse boekhandels verkrijgbaar. Toezending kan ook: f 7,50 overmaken op giro 5652027 t.n.v. stichting NRI te Middelburg o.v.v. "zeehonden". van Riet dient alleen te gebeuren indien dit uit beheersoogpunt wenselijk geacht wordt. Het jaarlijks maaien van rietvelden vanwege de winning van Riet kan hiertoe niet gerekend worden. Ook het branden van rietvelden, wat de afgelopen jaren op meerdere plaatsen werd gekonstateerd, is als beheersvorm niet aanvaardbaar door de schade die zij aanricht onder vooral insekten en kleine zoogdieren; tevens wordt de verruiging van de vegetatie bevordert. Voor het samenstellen van dit artikel werd gebruik gemaakt van: "Vogels tussen Zwin en Saeftinghe, De avifauna van Zeeuws- Vlaanderen" door M.A. Buise F.L.L. Tombeur (1988), uitgegeven door Stichting Natuur- en Recreatieinformatie te Middelburg en van "De Vegetatie van Zeeuws-Vlaanderen" door R. M. Mooy (1986) uitgegeven door de Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland te Middelburg. Geïnteresseerden kunnen in deze uitgaven terecht voor meer informatie. Henk Castelijns, Kasteelstraat 25, 4553 BA Philippine Henk Mosterdijk, Tulpstraat 1, 4537 SM Terneuzen 25

de Steltkluut | 1989 | | pagina 27