In een wat hogere houtwal een spierwit vogeltje, een vreemde vogel en nog nooit eerder waargenomen, donzl wit met kleine kraaloogjes en je kunt het zo in de hand nemen: een grapje van een wandelaar. De lijst van waarnemingen geteld: 36 zijn er al. Al spoedig hoorden we een spotvogel, een Grote Lijster liet zich zien en een Vink met de bekende vinkeslag vloog voor ons uit. Bijna aan het eindpunt aangeland en alsof het afgespro ken was wipte een Gele Kwikstaart voor ons uit: de 40e waarneming en de gids kon trots op zijn voorafgedane bewering. Al met al hebben we een zeer leerzame en boeiende excursiedag meegemaakt. D. Schutz W.M.2. BOSSEN ST. JANSTEEN 1 MEI 1988 DOOR E BOGAERT Ia een voor sommigen zeer korte nacht viel het niet mee te gehoorzamen aan de roep van de wekker. Toch stonden er op 1 mei 's ochtends om 7 uur 7 mensen bij het pompgebouw van de V.M.Z. te Kapellebrug. De tocht leverde naast een heerlijk rustige wandeling enkele aardige waarnemingen op. In de tuin van de boswachter zagen en hoorden we meteen al de Gekraagde roodstaart. Op onze wandeling passeerden we een drietal zangposten van de Nachtegaal. Ve zagen de Boompieper, we hoorden de Wielewaal (onze eerste dit jaar). Ook de Geelgors was weer aanwezig, als vanouds in dit gebied, Ve zagen het nestgat van de Zwarte specht, die hier in de winter verblijft maar tot nu toe niet tot broeden kwam. Pogingen om de aanwezigen een kijkje in de sloot te gunnen leverden enkele Poel- en Posthoornslakken op, maar geen Kleine watersalamander. Enkele weken geleden werden er door de Herpetologische Studiegroep elf gevonden. Waargenomen soorten: Gekraagde roodstaart, Koekoek, Vink, Tortelduif, Roodborst, Groene specht, Zwartkop, Boompieper, Winterkoning, Grote bonte specht, Zilvermeeuw, Tjiftjaf, Nachtegaal, Goudhaantje, Holenduif, Houtduif, Vlaamse gaai, Wielewaal, Fitis, Grote lijster, Zanglijster, Patrijs, Fazant, Zwarte mees, Geelgors, Grasmus, Meerkoet, Kievit, Vilde eend, Spreeuw en Zwarte kraai Een deelneemster overhandigde de excursieleider nog een fraaie vergroting van een foto, genomen op een van de vorige excursies. Hierbij nogmaals hartelijk dank voor deze leuke attentie 28

de Steltkluut | 1989 | | pagina 30