Naar het zich laat aanzien zal deze dag medio volgend jaar (1989) in Terneuzen plaatsvinden. c. De Zeeuwse Vogelaarsdag zal in 1989 gehouden worden in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Thema voor dit jaar zullen de weidevogels zijn. 4. Begroting R. Steijn wil een verduidelijking over een subsidie die ten laste van de vereniging geboekt is. Geantwoord wordt dat het hier een subsidie van het ministerie van LaVi betrof in het kader van de aktie van "Natuur je Buur". De gemaakte plannen hiervoor hebben geen doorgang kunnen vinden zodat de subsidie geretourneerd diende te wor den 5. Rondvraag E.Taelman roert een vuilstort langs de Clingeweg aan. Dit zal worden opgenomen in de reeds vermelde inventarisatie van aantastingen. □ok in Terneuzen, Reuzenhoek/Schelpenhoekwordt een vuilstort gemeld. J.Poortvliet vindt dat de vereniging in zulke gevallen vlugger aktie moet ondernemen. Het bestuur antwoordt dat hiertegen ook altijd geprotesteerd wordt maar dat het vaak veel tijd vergt: veel diskussies heen en weer, een vermoeiende manier van de zaak traineren. H.Castelijns vraagt naar bestuurlijke aktie voor het scheuren van een grasland aan de Riemenskreek Zo spoedig mogelijk zal het bestuur dit bij de verantwoorde 1ijken aankaarten. De voorzitter doet de aanwezigen de suggestie aan de hand om in zulke gevallen ook als partikulier te reageren. M.Capello vermeldt dat nabij de Van Lyndenpo1 der- se Kreek ook grasland gescheurd is. Het bestuur antwoordt dat hiertegen geen planologische bezwa ren kunnen worden ingebracht. J. Poortvliet vindt de sponsoring van DOW van de Avifauna principieel onjuist. De voorzitter antwoordt dat het de bedoeling was de verkoopprijs voor dit werk onder de f40,te houden. Vele subsidieverzoeken zijn voor dit doel de deur uitgegaan met het gevolg wat meevallers maar ook 40

de Steltkluut | 1989 | | pagina 10