EXKURSIEVERStAG blijkt wel uit de onlangs gehouden PZC-enquête, waarbij ongeveer 75% zou kiezen voor een vaste oeververbinding. Toch is mijns inziens de oeververbinding overbodig. Met wat kleine aanpassingen in bijv. de bustijden of uitbreiding van het openbaar vervoer is al heel wat op te lossen. Eventueel een betere openbaar vervoerverbinding met België (de Bredabus is nogal een lange zit en rijdt ook niet echt vaak). Een personen treinverbinding met België is al vaker genoemd en zou een leuke oplossing zijn. Daarnaast kan men Zeeuws-Vlamingen en mensen die naar Zeeuws-Vlaanderen toekomen aanraden gebruik te maken van de tunnels in België (straks o.a. de nieuwe LiefkenshoektunnelIn ieder geval zouden er geen verdere stappen ondernomen moeten worden voor de aanleg van de VOW zolang er neg geen ervaringen zijn met de Liefkenshoektunnel die in 1992 zeker klaar zal zijn. Maar zoals uit de PZC-enquête al blijkt, er blijft veel werk voor de Steltkluut om de mensen in te laten zien hoe mooi het Zeeuwse land is en wat voor schade er dan toegebracht zal worden. Dat dat een zeer moeilijke klus is ervaar ik al in mijn direkte omgeving- waar men "reistijd" en "het niet meer van die rotboot afhankelijk" zijn kennelijk meer waard vindt. Paul Marinissen Dorpsstraat 107 5871 AE Eenkum 08373-15681 LINIEDIJK HULST 28 JULI 1988 DOOR E TAELMAN Op donderdagmiddag 28 juli kwamen 15 personen opdagen voor de uur durende dagvlinderexcursie die gehouden werd op de Liniedijk te Hulst. Deze excursie, georganiseerd door de insektenwerkgroep van onze vereniging stond onder de deskundige leiding van Joop de Bakker uit Lamswaarde. Ofschoon het geen vogel- of plantenexcursie betrof, werd er toch veel aandacht geschonken aan vogels en planten.Immers onder de deelnemers behoorden C. van der Hooft, H. Maas en E. Bogaert Vat de vlinders betreft, was het verheugend te consta teren dat vooral de zomergeneratie van het Landkaartje met 25 ex. en in mindere mate de 2e generatie van het Bont Zandoogje met 13 ex. goed vertegenwoordigd waren op de Liniedijk. 61

de Steltkluut | 1989 | | pagina 31