Ook het bleekblauwe VulIboomblauwtje 3 ex.is toch altijd een leuk vlindertje om te zien. Het Klein Vuurvlindertje, de KLeine Vos en de Citroen vlinder die ik in de week voorafgaande aan deze excur sie wel had gezien, zijn door ons niet waargenomen. Voor de plantenliefhebbers was het leuk dat even voor het woonwagencentrum "De Rape" een groot aantal, zelfs meer dan 100, prachtige exemplaren van de Breedbladige Vespenorchis te bewonderen waren. Samen met de (beschermde) Rapunzelklokjes waren deze orchideeën gespaard gebleven ondanks het feit dat daar een cross-auto op 24 juli flink huis gehouden heeft. Vele planten en wie weet wat nog meer) moesten het toen ontgelden. Het is toch op zijn minst jammer dat zoiets kan gebeu ren en dan nog wel in een natuurgebied met als predi kaat vogelreservaat. Op dezelfde plaats meende Edie Bogaert even het geluid van de Roodborsttapuit te horen. Ondanks dat de zon maar weinig zijn medewerking ver leende, machten wij nog niet klagen: nauwelijks was de excursie om 4 uur gedaan of het begon volop te regenen. Al met al was het volgens de deelnemers een leerzame, gezellige en dus geslaagde excursie. Volgende insekten werden dnder andere waargenomen: Dagvlinders: klein koolwitje; groot koolwitje; kl. geaderd witje, groot dikkopje; zwart sprietdikkopjevuilboomblauwtje, atalanta, distelvlinder, dagpauwoog, gehakkelde aurelia, landkaartje, koevink, bonte zandoog, oranje zandoog en bruin zandoogj e Nachtvlindersgamma-uiltje, porseleinvlinder, lieve ling, huismoedertje en het rouwkaartje KeversPenseelkever 62

de Steltkluut | 1989 | | pagina 32