NATUURWANDELINGEN WATERWINGEBIED SINT JANSTEEN ZONDAG 30 APRIL 1989 Deze tijd van het jaar is ideaal om eens wat vogelzang te leren kennen. Soms is het zelfs geen ?ang, maar alleen een bepaald geluid waarvan je zegt hé, dat moet dit of dat zijn. Denk maar eens aan het roffelen van de verschillende spechtensoorten. Op deze wandeling onder leiding van Edie Bogaert zullen we zeker de Grote bonte specht en de Groene specht waarnemen, terwijl ook een Zwarte specht hier regelmatig verblijft. Als de Boomvalk, die hier vorig jaar met succes heeft gebroed, is teruggekeerd, zullen we deze ongetwijfeld ook horen! En natuurlijk al onze kleine gevederde vrienden zoals Fitis, Tjiftjaf, Gekraagde roodstaart, Zwarte mees, Zwartkop, Goudvink en Geelgors! Ook is er kans dat we de Ijsvogel langs zien flitsen langs de boorden van een bronkanaal. Nog een primeurtje waarom het alleen al interessant is om met deze excursie mee te gaan is, dat in 1988 de eerste Eekhoorns gesignaleerd zijn. Vreemd eigenlijk, dat deze speelse diertjes hier al niet eerder voorkwamen. Of ze hier spontaan zijn verschenen of dat iemand ze heeft uitgezet weten we niet. Wel zijn we blij dat ze er nu zijn en we hopen dat ze goed zullen gedijen. Ja en omdat we vaar vogelzang so wie so vroeg uit de veren zullen moeten, starten we al om 06.00 uur. Zoals gewoonlijk verzamelen we bij het pompgebouw van de W.M.Z. aan het eind van de Van Hogendorplaan te Sint Jansteen, alwaar we omstreeks acht uur, half negen terug zullen zijn.

de Steltkluut | 1989 | | pagina 4