DAUWTRAPPEN' HEMELVAARTDAG 4 MEI 1989 NACHTEGAALEXCURSIE LINIEDIJK HULST VRIJDAG 12 MEI 1989 Al enige jaren is het binnen onze vereniging een goed gebruik op Heme 1 vaartsdag extra vroeg uit de veren te komen om te luisteren en te genieten van de vroege vogelzang. Kunt U zich iets mooiers voorstellen? Eerst de donkerte en alleen het geluid van wat ruisende bladeren, daarna het eerste schuchtere morgenlicht en de eerste vogel geluiden. Wie zal er dit jaar eerst te horen zijn? Merel of Lijster? De omgeving die we dit jaar voor ogen hebben, is wel heel bijzonder: het gebied rondom Huize de Sterre te C1i nge Bassen met wandelpaden, weilanden, zandige akkers, en niet te vergeten haast verscholen tussen het vele groen de verschillende waterpartijen (de "Weelkes" en de "Witte Bergen"). Het aantal vogels dat we hier kunnen verwachten is wel heel uitgebreid. En dat is nog niet alles want dankzij de medewer king van de personeelsvereniging van de Sterre mogen we na afloop van deze excursie -op de Ki nderboerderi j- rekenen op geurige koffie en een lekker, smakelijk ontbijt. Voor de bijdrage die we hiervoor vragen - f2,50 - zul je het zeker niet hoeven laten. Onthoud dus goed: donderdag 4 mei, aanvang 5.00 uur. Verzamelen op het parkeerterrein van Huize de,Sterre aan de Gravenstraat te Clinge. De excursie staat onder leiding van Peter Maas. ÏTog steeds zijn er leden en niet-leden die nog nooit een Nachtegaal echt hebben horen zingen. Daarom gaan we deze keer eens naar een plek toe waar succes reeds bij voorbaat verzekerd is. Vorig jaar waren hier 5 zangposten, die stuk voor stuk beluisterd konden worden. Of we dit jaar weer aan dat aantal komen weten we natuurlijk nooit van te voren, maar minstens ééntje moet toch mogelijk zijn en daar gaan we dan ook voor, om dat voor het eerst van ons leven eens te horen. En voor degenen die de nachtegaalzang al kennen is het steeds weer een belevenis om deze kleine zanger opnieuw te beluisteren. Ook de sfeer die bij zo'n wandeling in het tweeduister hoort is heel apart. Het vogelkoor verstomd naarmate het donkerder wordt. Langzaamaan 35

de Steltkluut | 1989 | | pagina 5