WATERWINGEBIED W.M.Z. CLINGE ZONDAG 21 MEI 1989 stoppen BraamsluiperMerel, Zanglijster, Zwartkop, Roodborst en Winterkoning met hun avondzang om te worden afgelost door de geluiden van de nacht, waar de zang van de Nachtegaal een hoofdrol in speelt. Voor deze excursie die onder leiding staat van Edie Bogaert, maar waar vast nog wel meer goede vogelkenners aanwezig zullen zijn, verzamelen we om 20.30 uur bij de school "De Rietvliet" aan de Poorterslaan te Hulst. Einde tocht ongeveer te 22.00 uur. Iedereen is welkom! Speciaal om de vogelgeluiden te beluisteren starten we om 05.00 uur bij Interjute aan de Molenstraat nabij Clinge. Nog vroeger dan vroeg deze keer, maar ja, wat wil je. Zo gauw het eerste sprankje licht aan de Oostelijke einder verschijnt, begint al het vogelkoor met Roodborst en Zanglijster. Daarna vallen Merel en Winterkoning in en verder Tuinfluiter, Zwartkop, Tjiftjaf en Fitis, waarna het koor aanzwelt door versterking van Houtduif, Tortelduif en diverse mezesoorten. Het kloppen van de spechten wordt gehoord en hun kreten die de bijna vergeten stripfiguur Woody Woodpecker wereldberoemd hebben gemaakt. Het zullen natuurlijk niet allemaal bijzondere vogels zijn, die we te zien en te horen zullen krijgen, maar het ontmoeten van een koppeltje Patrijzen of een mooi uitgekleurde mannetjesfazant die loopt te pronken in de eerste zonnestralen heeft ook zo zijn eigen charme. Wat de plantenwereld betreft, zal er ook alweer heel wat te zien zijn langs de bosranden, bronnen en weilandpaden. De vlinders hebben hun eerste generatie en omdat over dit gebied wat insecten betreft nog weinig bekend is, zou het misschien verstandig zijn hierover eens iets te noteren. Rond 07.00 uur - half acht zullen we terug zijn bij Interjute. De enthousiasten kunnen dan op eigen gelgenheid het gebied nog eens terug ingaan en de rest heeft nog een hele prachtige dag voor zich om aan andere dingen te wijden. 36

de Steltkluut | 1989 | | pagina 6