OP HET GROOT EILAND ZATERDAG 3 JUNI 1989 Ha ingewikkelde onderhandelingen en goed gemaakte afspraken is het ons gelukt om voor één keer nog eens toegang te verkrijgen tot het Groot Eiland tussen Zaamslag en Hulst onder leiding van de jachtopzichter Dhr. Pardon. Het Groot Eiland is een verzameling van veel verschillende landschapstypen met ieder hun eigen levensvormen. Het heeft een rijk geschakeerde broedvogel- bevolking en we denken daarbij dan aan Fuut, Slobeend, Bruine kiekendief, Torenvalk, Vaterral, Scholekster, Kievit, Kleine plevier, Grutto, Tureluur, Kluut, Steenuil, Ransuil, spechten, zwaluwen enz. Het is vanzelfsprekend dat ook de Koekoek in dit enigszins parkachtig landschap met veel bomen en struiken zijn waardvogels vindt en tevens volop voedsel in de vorm van harige rupsen. Enkele soorten die de jongen van de Koekoek opkweken zijn: Graspieper, Gele en Witte kwikstaart, Heggemus, Kleine karekiet, Rietzanger, Tuinfluiter en Zwartkop. Wederom een gevarieerde namenlijst die er niet om liegt en de veelheid van vogelsoorten aangeeft. De plantenliefhebbers zullen ongetwijfeld ook hun ogen uitkijken op deze excursie. Kattendoorn, Heggedoornzaad, Aardbeiklaver, Gele morgenster, Avondkoekoeks bloem en Moeraswespenorchis zijn er heel gewoon. Op de wilde planten vinden we dan weer automatisch verschillende vlindersoorten. Enkele bijzondere zijn: Koevinkje, Landkaartje, Vuurvlindertje, Citroenvlinder, Bloedvlekvlinder en Rietvink. Enkele insecten: libellen, zweefvliegen en hommels. Voor deze excursie verzamelen we om 08.00 uur bij de toegangsbrug naar het Groot Eiland. De auto's kunnen we kwijt op de recreatieparking bij de brug no. 8 in de 8e verkorting. Rond 12 uur zijn we daar terug. Het wordt dus een lange wandeling waarop veel te zien zal zijn en waarop u zich kunt voorbereiden door het boek "Het Groot Eiland Centraal" van Mare Buise te lezen. 37

de Steltkluut | 1989 | | pagina 7