2. Notulen voor jaarsvergadering gehouden te Axel d.d. 27-04-1988 Redactioneel worden er geen aanwijzingen gemaakt zodat deze ongewijzigd kunnen worden vastgesteld. Naar aanleiding vam de notulen komt het volgende aan de orde: H.Castelijns informeert naar de ondernomen bestuurlijke stappen inzake het "meeuwenprobleem" op de vuilstort. De voorzitter antwoordt dat deze problematiek geagendeerd zal worden tijdens het overleg dat gevoerd zal warden met de gemeente Terneuzen. De vereniging is bezig met het opstellen van een inventarisate van landschappelijke aantastingen. Als deze gereed is, zal het geheel tijdens een overleg met de betreffende gemeenten besproken worden. Ook andere punten zoals de "meeuwenover- last" zullen dan meegenomen worden. E.Taelman informeert naar de bestuurlijke stappen betreffende de 2 sterk verwaar 1oosde poeltjes aan de Liniedijk te Hulst. Geantwoord wordt dat er overleg is geweest met de gemeente, de Stichting Landschapsverzorging Zld. en Natuur, Milieu en Faunabeheer. Dit heeft wat tijd gevergd, zodat pas in november concrete afspraken hierover konden worden gemaakt. Het uitbaggeren van de poeltjes zal dan ook gebeuren in september 1989. E.Neve vermeldt dat er in Terneuzen door de gemeentelijke plantsoenendienst waardevolle flora wordt weggespoten. Volgens spreker gaat het hier om orchideeën. Het bestuur antwoordt dat zoiets vaak berust op onwetendheid of onwil. Waar mogelijk zal het bestuur aktie ondernemen. H.Castelijns verwijst in dit verband naar een artikel in "Wantij" over het vaak onnodige gebruik van bestrijdingsmiddelen door de gemeenten. 3. Medeli ngen a. Vorige week is een observatiehut geplaatst in de Braakman in de nabijheid van de Punt. Bij de beheerder zijn eventueel verrekijkers te verkrjgen. b. De organisatie van het Krekensymposium is in volle gang. Deze dag zal vooral bestemd zijn voor mensen die beroepshalve of beleidsmatig met kreken bezig zijn. 39

de Steltkluut | 1989 | | pagina 9