MEDEDELINGEN RECTIFICATIE In de Steltkluut werd in '1988, jrg 18 (4) 125 - 126 een ingekort excursie-verslag van Herpetologische Studiegroep Zeeland opgenomen. Hierin werd melding gemaakt van de vondst van een eiklomp van de Heikikker in Zeeuws-Vlaanderen. Drie pas uitgekomen dikkopjes uit deze eiklamp werden als Heikikker gedetermineerd. Later gedetermineerde oudere dikkopjes, afkomstig uit dezelfde eiklomp, bleken Bruine kikkers te zijn. Determinatie van pas uitgekomen dikkopjes kan aanleiding geven tot determina- tiefouten, o.a. door het verkleven van de nog kleine rijen liptandjes. Het verdient dus aanbeveling om bij het determineren van dikkopjes oudere dieren te gebruiken. De Heikikker kan dus niet als een nieuwe soort voor Zeeuws-Vlaanderen beschouwd worden. L.P.M.J. Vetsteyn Minaret 16 4336 JB Middelburg MEDEWERKING GEVRAAGD In verband met het schrijven van een verslag over alles wat er tot nu toe bekend is over ganzen in N.V. Vlaan deren en het Delta-gebied door P. Meire, H. Castelijns, A. van Haperen en C. Berrevoets wordt een ieder verzacht zijn/haar waarnemings boekjes nog weer eens uit te pluizen om alle waardevolle gegevens boven tafel te krijgen. Het gaat om alle relevante gegevens, dus tellingen van bepaalde gebieden, aankomst en vertrekdata in na- en voorjaar, verplaatsingen binnen een bepaalde regio, aanwezige jongen binnen groepen ganzen, fourageergedrag en slaaptrek etc. Gegevens die reeds doorgegeven zijn aan officiële instanties als Rijkswaterstaat hoeven niet meer warden doorgegeven. Alle gegevens zijn welkom, dus ook de hele oude van voor de oorlog! Gegevens kunnen worden opgestuurd naar: H. Castelijns, Kasteelstraat 25, 4553 BA Philippine 44

de Steltkluut | 1989 | | pagina 14