PLANTENEXCURSIE RUMMERSDIJKPOLDER ZATERDAG 8 JULI 1989 ZANDPLAAT EN PAULINASCHOR ZATERDAG 29 JULI 1989 pittoreske gehuchtjes zoals Luntershoek en 't Patrijske met steeds de stad Hulst weer dominerend in het landschap, rijden we op t gemakje terug naar de Molenstraat, alwaar we rond de middag terug zullen zijn. Mooi weer kunnen we u niet beloven, maar als het zonnetje schijnt wordt dit een fantastische tocht. Toch voor alle zekerheid: regenkleding mee die hopelijk in de fietstas blijven mag, Deze excursie wordt georganiseerd in een gebied, waar wat planten betreft nog maar weinig van bekend is. Hier is een mooie kruidenrijke dijk te vinden, waar we van alles kunnen verwachten. Boven dien is het plantentijd bij uitstek en hopen dan ook veel interessante planten te zien. Ve verzamelen bij het gemaal van Kampen in de Hellegatpolder aan de zeedijk, s-morgens om 9 uur. De leiding van de excursie is in handen van Marion Kindt en Peter Maas. De tocht zal ongeveer 2,5 tot 3 uur in beslag nemen. Om 10.00 uur verzamelen op de parking bij het monument van de PaulinapolderOnder leiding van Henk Castelijns gaan we een bezoek brengen aan de Zandplaat en het PaulinaschorHet tijdstip is zodanig gekozen, dat we voorafgaand aan hoog water vanaf de zeedijk ruim in de gelegenheid zijn de in de Nieuw Neuzenpolder II gelegen broedkolnies van Visdief en Kokmeeuw te observeren. Rond deze tijd zijn er volop jongen! Andere broedvogels die met jongen gezien kunnen worden zijn Strandplevier en Tapuit, Met hoog water zijn we in de gelegenheid de eerste uit de arctische gebieden teruggekeerde broedvogels te observeren. Verwacht warden (in zomerkleed! Krombekstrandloper, Zilverplevier, Rosse grutto en Zwarte ruiter. Omdat Henk een sleutel versierd heeft van de dijkovergang hebben we besloten deze excursie toegankelijk te maken voor lichamelijk gehandicapten, bijvoorbeeld mensen, die zich in een rolstoel voortbewegen. Ve zullen voor deze mensen alle tijd nemen en zoals u weet hoeft u niet persé lid te zijn van De Steltkluut, want de excursies zijn kosteloos toegankelijk voor iedereen. Het einde van de excursie zal tussen half één en één uur liggen. Iedereen van harte uitgenodigd! 67

de Steltkluut | 1989 | | pagina 5