Wandelen met Edie Boaaert zondaa 3 sentember 1989 Dekkerspolder en Axelse vlakte zaterdag 30 september 1989 99 en de natuur daaromheen. Misschien zien we de Torenvalken nog die daar zijn uitgebroed of een Grauwe vliegenvanger, want daarvan hebben er liefst 5 paartjes gebroed in dit gebied. Iedereen kan meedoen aan deze excursie die gratis toegankelijk is en begint om 15.00 uur. We verzamelen dan bij de R.K. kerk te Mieuw-Namen en heten speciaal de gehandicapten en hun begeleiders welkom. Aan het eind van de zomer op een stille zondagmorgen, als de mist tussen de bomen uitstuift in de bossen van het Waterwingebied is het daar in gezelschap van Edie Bogaert goed toeven. Veel van onze leden weten dat en de excursies van Edie zijn dan ook steeds druk bezocht. Het is een natuurgebied waar verschillende biotopen aanwezig zijn, hetgeen een diversiteit aan levensvormen in zich herbergt. Enkele jaren geleden werd er zelfs een Hazelworm aangetroffen, maar om die te vinden moet men wei erg veel geluk hebben. Dit geluk is niet nodig om bijvoorbeeld Grote bonte en Groene specht, verschillende mezen en vinkesoorten te zien, Voor deze excursie verzamelen we om 09.00 uur bij het pompgebouw van de W.M.Z. aan het eind van de Van Hogendorplaan, alwaar we te omstreeks 12.00 uur terug zullen zijn. Laarzen en kijker aanbevolen! Een ruig gebied, dat bestaat uit opgespoten terreinen, weilanden en bouwland, afgewisseld met populierweiden en beplante dijken. Verschillende verrassingen kunnen we hier verwachten op allerlei gebied. Van de vogels wordt hier dikwijls Buizerd, Sperwer en Torenvalk gezien. Planten tieren hier welig in verschillende soorten hetgeen weer vlinders aantrekt zoals Hooibeestje, Argusvlinder en Gamma-uil. Uitgebloeide distels en Zeeasters trekken met hun pluis Vink, Putter en Groenling aan, terwijl van de zoogdieren Haas, Konijn en verschillende muizesoorten aangetroffen worden. Voor deze excursie zie onder leiding staat van onze penningmeester Daan Schutz, verzamelen we om 09.00 uur bij de weegbrug op de Axelse Sassing tussen Axel en Sluiskil, alwaar we rond het middaguur terug zullen zijn. Het onherbergzame mooie stukje natuur vergt natuurlijk wel wat van ons uithoudingsvermogen en laarzen zijn bij deze excursie onontbeerlijk, terwijl de kijker ongetwijfeld ook zijn goede diensten zal bewijzen.

de Steltkluut | 1989 | | pagina 5