UITZONDERLIJKE GEBEURTENIS IN HISTORISCH GEBIED In de komende tijd zal geprobeerd worden enig. projekten aan te pakken, projekten waarbij de belangrijkste krekenproblemen aan de orde komen, om zodoende ervaring op te doen die gebruikt kan worden bij het beheer van andere kreken. Bron: Informatieblad Provincie Zeeland Waterbrief, nr2 september 1989. Cyriel Smet Vlasstraat 39 Heikant door Richard Bleijenberg De Zestigvoetkreekmet als uitlopers de Rotte Putten in het noorden en de Tournaiputten in het zuiden is vroeger vrijwel zeker gebruikt als toegang over het water naar de twee forten Bedmar en Spinola. Zestig voet is 60 x 30,48 cm ruim 18 meter en ik denk dat deze naam iets te maken moet hebben met de breedte die de geul had die toegang gaf naar bovengenoemde forten. Het Hollandse leger gebruikte namelijk in die tijd de Engelse voet als maat voor breedte en diepte van de vaarwegen. Een leuk stukje over de historie van deze streek vernam ik indertijd nog van Ombrosius Bleijenberg, die zo'n 50 jaar geleden dagelijks van Nieuw-Namen over de Woestijnestraat naar de ambachts school in Hulst reed. Hij herinnerde zich nog, dat hij in 1940 bij een zeer lage waterstand, in één van de zuidelijke uitlopers, ten noorden van de Woestijne straat dus, een restant van een houten schip gezien had. In dezelfde put waar de oude scheepsromp lag, zaten toen ook nog otters. Veel kleine putten en kreekjes zijn bij de ruil verkaveling hier gevuld en zo is de put van Ombrosius verdwenen en daarmee weer een klein stukje geschiedenis. Gelukkig koopt SBB sinds de jaren zestig vele kreken en dijken zodat er in deze tijd nog wat behouden blijft uit de lang vervlogen tijd. De huidige Zestigvoetkreek is gedeeltelijk verhuurd aan de visclub uit Clinge. Vele hengelaars vinden er de nodige rust en ontspanning op de steigertjes. Aan 156

de Steltkluut | 1989 | | pagina 22