M±1ieuwerkgroep Op initiatief van Rudolf Versol, Joke Maas en Ineke de Deckere is met medewerking van de Zeeuwse Milieufederatie een milieuwerkgroep opgericht voor de regio Hulst-Hon- tenisse. De werkgroep heeft intus sen drie vergaderingen gehad waar voor grote belangstelling was. De bedoeling is dat er door de ZMF een aantal voorlichtingsbijeenkom sten wordt gegevenen dat de Mi lieuwerkgroep een aantal aktiepun- ten ter hand zal nemen. In eerste instantie wordt gedacht aan goede regelingen voor het inzamelen van oud papier en chemisch afval; voorlichting m.b.t. milieubewust zijn; gesprekken met 'grootver bruikers' van plastic-verpakking. Er is een groot werkterrein voor een milieuwerkgroep ook direct in de omgeving. De plannen zijn er verder ook om enkele malen per jaar een soort platformvergadering te houden met de andere milieuwerkgroepen (Ter- neuzen, Sas van Gent, Kanaalzone, Biervliet) om van eikaars werk en plannen te leren en eventueel sa men iets te ondernemen. De milieuwerkgroep kan altijd en thousiaste leden gebruiken. Opgave of informatie is mogelijk bij: Jan Lievens, Kievitstraat 27, 4561 KK Hulst (0140-14820) of on dergetekende, Ineke de Deckere, F. Halsstr. 26 te Clinge (4567 CX). HU X VERINGWE?KEND Kijk T.V, en lees de dagbladen en je komt tot de conclusie dat onze aardbol nog nooit zo ziek is ge weest als nu. Vooral omdat ik zelf veel van dieren hou en me nauw verwant met de natuur verbonden voel, vrees ik wel eens dat we voor de groot ste crisis aller tijden staan. Kijk naar onze bossen (zure re gen), vervuiling van land en zee die in hoog tempo doorgaat. Zodat w.e met ons allen grafdelvers zijn of we het beseffen of niet. Als we zo doorgaan, of anders gezegd als het nog steeds erger wordt, gaan ook de tropische wouden en alle dieren en planten in het wa ter naar de bliksem. liet te ge loven dat aan de ene kant van de wereld overtollig voedsel de zee wordt ingestort, terwijl aan de andere kant per minuut dertig kinderen van de honger sterven. De ozonlaag breekt af en daardoor stijgt de temperatuur. Iemand moet zijn stem verheffen en met iemand bedoel ik ons allemaal, omdat we met ons allen verant woordelijk zijn. Het lijkt er wel op of we hele maal niet geïnteresseerd meer zijn in de generaties die na ons nog op de aardbol moeten leven. Ik denk dat we het hele gebeuren zeer kritisch moeten blijven vol gen, vooral ook naar buiten toe, want dat is heel belangrijk. Vooral de opgroeiende jeugd moet 26

de Steltkluut | 1990 | | pagina 26