evalueerd en zal met deelnemers en belangstellenden de opzet voor 1990 worden doorgesproken. Het aantal deelnemers in Zeeuws- Vlaanderen is nog te klein. Daarom wordt iedereen die belang stelling heeft uitgenodigd om mee te doen. Specialistische kennis is niet vereist. Vie 105 soorten niet ziet zitten kan zich beper ken tot een kleiner aantal. Vie in de toekomstop de hoogte wil blijven kan zickabonneren op Het Blad'het orgaan van de Zeeuwse floristen. Opgave hier voor eveneens bij ondergetekende. Behalve aanwijzingen en tips voor medewerkers en aankondigingen van excursies staan hierin ook de eerste resultaten van ieders werk binnen FLCROR-verband of bijzon dere vondsten vermeld. 'Het Blad' verschijnt twee of drie keer per jaar en kost f. 7,50 (te voldoen door overmaking op postgironummer 3158654 ten name van M. Jansen te Zonnemaire) Een bijeenkomst voor medewerkers en belangstellenden aan het FLOR- OR-project wordt gehouden op donderdag 15 maart 1990 om 19.30 uur in de VereldwinkelValstraat 7 Terneuzen, Vie materiaal heeft ter determinatie of om te kunnen laten zien wordt verzocht dit mee te brengen. Maurice Jansen, Irenestraat 9 te 4316 BD Zonnemaire (01112-2197) J" achtef f ekten Saeftinghe Met spanning is de situatie op de voet gevolgd. Voor het eerst is er niet gejaagd in het Verdronken land van Saeftinghe De Steltkluut heeft met betrek king tot de jacht een vrij genu anceerd standpunt gekozen. De zo genaamde beheersjacht wordt ge doogd. Vat wij echter niet be grijpen is het jagen in een zo uitgesproken natuurgebied als Saeftinghe. In de plaats van be heren is hier zelfs sprake van het verjagen uit rustgebieden naar landbouwgebieden, tot onge noegen van de boeren die op hun beurt ter voorkoming van wild- schade aan het gewas weer gedwon gen worden om Onbegrijpelijk. En dan zijn wij nog redelijke wezens. Je zal maar een domme gans wezen, En niet kunnen terug schieten. Maar we hebben moed en een minister van Landbouw en Visserij die ook natuurbehoud in zijn portefeuille heeft. Vij heb ben ons verhuurd als beschermer van de natuurbelangen, ook aan de domme ganzen van Saeftinghe. Ve zijn benieuwd wat er uit komt. Maar wel zo helder om in te zien dat er ook nogal wat 'jachtige' mensen rondlopen met ganzenbloed in de aderen. Maar dat terzijde en geheel voor rekening van on dergetekende Op derde kerstdag (1989) gingen Richard Bleijenbergh en Jean Mae- be, Saeftinghekenners bij uitstek op verkenning in het Verdronken land. Vegens plaatsgebrek moeten wij u in dit nummer het verslag van hun ervaringen onthouden. Dat houdt u tegoed. Samen zijn zij goed voor tachtig jaar Saef tinghe. Uit het verslag blijkt in elk geval zonneklaar dat jacht ten ene male zinloos is in dit natuurgebied, In het aprilnummer on

de Steltkluut | 1990 | | pagina 30