EXCURSIES Bouke Grootjans heeft zoals steeds Interessante excursies geregeld. Lees en noteer de data! Saeftinghewandeling op de Gasdam. Zondag 25 februari 1990 Een zondagmorgen naar het Ver dronken land van Saeftinghe is een welkom rustpuntje in ons aller drukke leven. Neem gerust de kin deren mee, want veel verstoren kunnen we niet op de Gasdam. Neen het zal veelal kijkerwerk worden om naar de grote aantallen vogels te kijken die ver van ons aan het fourageren zijn. Vat te denken van zo'n 5000 Grauwe ganzen, ontelbare Kolganzen en waarschijnlijk daar tussendoor nog een kladje Brand- ganzen? Of de massaal vookomende Smienten, Pijlstaart- en andere eenden. Vogels als Kievit, Zilver en Goudplevier zijn er volop in deze tijd van het jaar. De Gasdam is bovendien een gekende telplaats voor Blauwe en Bruine kiekendief die er dan ook volop te zien zal zien en misschien wel de Rode wouw al zullen we daar een beetje geluk bij moeten hebben. Voor deze ex cursie die onder leiding staat van Vim Visse kleden we ons het best lekker warm aan. Verzamelen om 9.30 uur op het plateau van de Gasdam (zie routekaartje) Langs de Grote kil en Grote of Oude St.Albertpolder. Zondag 18 maart 1990. In de Scheurhoekstraat die boven op een dijk gelegen is hebben we een mooi uitzicht op het Belgisch landschap dat zich ten zuiden van de grens voor onze ogen ontrolt. De Grote Kil, restant van wat in een grijs verleden eens schorre en slikke was, is één van de mooiste kreken van de streek. Nog klinkt hier vanaf de lage weilanden die de kreek omzomen het gejodel van de Vulp. Langs de rietzoom flitst dikwijls een Ijsvogel en de Blauwe reiger is hier met meerdere exem plaren vertegenwoordigd. In een kaal stuk stam van een populier ontdekken we gaten van de Grote bonte specht. Kool- en pimpelmezen zoeken er hoog in de boomtoppen naar rupsjes, spinnen en huneitjes of de legsels van sommige vlin ders. Omdat we op de grens zitten zijn we verplicht een geldig legitimatiebewijs bij ons te heb ben. Voor deze tocht die om 14.00 uur begint en onder leiding zal staan van onze oudbekende IVN-gids D. (Broer) Haak uit Hoek, verzame- 4

de Steltkluut | 1990 | | pagina 4