len we bij bet muziektempeltje op bet Philipsplein te Philippine al waar we omstreeks 17.00 uur terug zullen zijn. laar het opspuitterrein Smitschorre bij Axel. Zaterdag 31 maart 1990. Om 8.00 uur verzamelen we bij de Kreek aan het bruggetje nabij het kruispunt Rijksweg - Westsingel - Lage weg (naar het zweefvliegveld) voor een excursie onder leiding van onze penningmeester D. Schutz door het pas door SBB aangelegde wandelgebied op het opgespoten terrein van Smitschorre Het ge bied ligt nogal hoog in het land schap en als we er bovenop zijn is er een prachtig vergezicht te zien over de Zwartenhoekse kreek en om liggende landerijen. In deze tijd van het jaar zullen de Kieviten al door de lucht buitelen en ook de Grutto's zijn reeds gearriveerd. Boven het water en riet van de Zwartenhoekse kreek zal zeker de Bruine kiekendief te zien zijn die daar zijn broedgebied heeft. In het nog vrij jonge wandelbos is een grote vijver waar we verschillende eendesoorten kunnen verwachten zo als de kleurrijke Bergeend die dan in bruiloftstooi is en ook de Wil de eend, Slobeend en Kuifeend. Van de kleine zangvogeltjes verwachten we daar o.a. Bosrietzanger en Blauwborst en ook Ijsvogel. Op het water van de kreek zien we met een beetje geluk Waterhoentjes, Meer koeten, Futen en Dodaarsjes hun paringsdansen uitvoeren. In het gebied heeft ook een Torenvalk zijn territorium zodat het al met al weer de moeite waard zal zijn om voor deze wandeling een paar uurtjes uit te trekken. Rond een uur of elf zullen we terug op het verzamelpunt arriveren. LEZING OVER KIEKENDX EVEN De Brit Roger CLARCKE coördineert het internationale onderzoek naar de slaapplaatsen van de Blauwe Kiekendief. Hij heeft zich vooral op deze soort gespecialiseerd maar weet ook het nodige van ver wante soorten! In het kader van zijn onderzoek determineert hij onder meer braakballen. Zo-ook het door leden van de Vogelwerk groep in Saeftinghe verzamelde materiaal De Vogelwerkgroep heeft de heer Clarcke bereid gevonden en uitge nodigd voor een (Engelstalige) dia-lezing over zijn werk op vrijdag 9 februari om 20.00 uur in Den Dullaert, Sportlaan 14 te Hulst. De onderzoeksresultaten van Saeftinghe zullen ongetwij feld aan de orde komen. Komend Vanaf de boot (Perkpolder) neemt u de eerste afslag Hulst; ter plaatse voorbij het benzine station linksaf de Julianalaan (tweede straat) in; op het einde van de straat, even links en gelijk weer rechts: de Sportlaan; 300 m verder vindt u Den Dul laert. De ZVN-bus stopt voor de deur. Met de auto is het ca. 15' rijden vanaf de boot. Kadere informatie bijHenk Castelijns (01159-1846). 5

de Steltkluut | 1990 | | pagina 5