Knob"ten Knotten op zaterdag? Het kan. Hel pende handen zijn zelfs van harte welkom. De enthousiaste vaste kern zal u met open armen ontvangen. Gezonde in/ontspanning en zeer zinnig werk. Verk mee aan het be houd van de knotbomen. Niet alleen zijn zij typerend voor ons land schap, het zijn miniatuur-ecosys temen die bescherming behoeven. Om de twee weken op zaterdagmorgen rukt de ploeg uit. Dat gaat door tot half april. De data: 10 en 24 februari, 10 en 24 maart en 7 ap ril. Voor de locatie even bellen naar Johan Calle op het nummer 01150-30693. (jl> Schone Schelde Bij de vorige Steltkluut was een vouwblad ingevouwen over de aktie Loop mee voor een Schone Schelde. Voor dit nummer was ruimte gere serveerd voor een uitvoerig acht ergrondartikel van de hand van Karen Fortuin, medewerkster van de ZMF. Datzelfde artikel was ev enwel reeds lezen in Vantij en in het Zeeuws-Vlaams Advertentie blad. We nemen het daarom niet op hoewel het wel een avondje type werk kostte en het doel ons niet minder dierbaar is. Niettemin: zoekt u de folder nog eens op, loop mee tussen 9 en 28 april en help daardoor de publie ke aandacht te trekken voor het zuiveren van de Schelde, Er kan worden deelgenomen aan de hele of aan gedeelten van de tocht. Ook één étappe is mogelijk. Informatie: Karen Fortuin, Zeeuw se Milieufederatie, Postbus 334, 4460 AS Goes. - 01100-28259. <jl> Verken cop) de Hooge platen 'De Bol' en 'de ring' op de Hooge Platen, een schelpenstrand van ruim 4 ha op een zandplaat in de monding van de Vesterschelde. Het lijkt wel ontsproten aan een ro man van Tolkien. 'De ring' duidt niet op magische kracht, maar is een forse verzameling zandzakken die dienen om de unieke kolonie Dwergsterns tegen overspoeling te beschermen. Elk voorjaar moet de ze miniatuur waterkering hersteld worden van de gevolgen van gure winterstormen. Vele handen maken ook zwaar werk lichter en alle hulp helpt. Daarom: werk eens een dagje mee op de Hooge platen. Een fijne ervaring: vertrek met de boot vanuit de haven van Bres- kens naar de plaat; boterhammen en regenkleding mee. Terug: eind van de middag met een voldaan ge voel, een hangerige maag en wat spierpijn. Neem ook een kijker mee, je weet maar nooit dat je geconfronteerd wordt met de aankomst in onze contreien van de Grote stern! Vanneer? Op 24 maart en 7, 21 en 22 april. Vertrek om 9.30 uur vanaf de steiger van de Vissers haven te Breskens. Verdere informatie: even bellen met Jan Flagge, tel. 01150-18021 (jl) 6

de Steltkluut | 1990 | | pagina 6