2. Is uitbreiding aan de oostzijde van de kreek uit planologisch oogpunt wenselijk 3. Is een uitbreiding überhaupt noodzakelijk c.q. wenselijk Ad. 1. Dat Terneuzen op dit moment ge heel vol is, is niet helemaal juist. Er is op verschillende lokaties nog nieuwbouw mogelijk. Om er enkele te noemen: aan de van Steenbergenlaan/Emmalaan bij het v. m. Julianazieknhuis; de Evertsenlaan/katspolderlaan; Axelsestraat (V. M.Z.-kantoor) Zuiderparklaan; Alvarezlaan en v.m. kerkhof BassaustraatTevens staan er nog flinke gedeelten te wachten op grondige renovatie (oude binnenstad)Invullen van nog open plaatsen (overigens zonder dat dit ten koste gaat van de zo noodzakelijke open en groene ruimten gekombineerd met renovatie levert naar schat ting nog plaats op voor zo'n 100 nieuwe huizen. Daarnaast zou eens bekeken moeten worden of er wijken zijn die wellicht beter gesloopt kunnen worden zodat ook daar weer plaats vrijkomt. Ad. 2. Wij achten een uitbreiding ten oosten van de kreek uit plano logisch oogpunt, alsmede uit landschappelijk en natuurweten schappelijk oogpunt ongewenst. Een nieuwbouwwijk ten oosten van de kreek kan op de langere termijn alleen maar leefbaar zijn als deze wijk een bepaalde grootte en omvang heeft. Een minimum pakket aan voorzieningen kan alleen dhn worden gerea liseerd. Het huidige idee om alleen aan de noordzijde, in de Bieuw-Othene polder te bouwen, kan daarom ook alleen maar een eerste aanzet zijn tot iets veel groters. En wat te denken aan de ont sluiting richting Zaamslag (afgezien nog van een nieuwe rondweg ten noorden van Zaamslag en wellicht ook een W.O.V aan die kant van Terneuzen)De Reuzen- hoeksedijk is reeds nu een bijzonder gevaarlijke sluiproute voor het verkeer van en naar Terneuzen. Voor fietsers is deze route vooral tijdens de spitsuren levensgevaarlijk. Een 'oplossing' zou zijn de Reuzenhoeksedijk aan te passen voor de zware druk van het autoverkeer, zowel qua aantallen als qua snelheden. Het behoeft geen betoog dat wij voor een dergelijke uitbouw absoluut geen voorstander zijn. Maar, zoals gezegd, nieuwbouw in de Bieuw Othenepolder kan alleen maar een aanzet zijn tot.... Tot verdere uitbreiding. De oorspronkelijke, oude plannen gingen uit van nieuwbouwwijken tot aan de Kraag. Daar wordt nu iets genuanceerder over gedacht. Maar wel al heel duidelijk in beeld is een zóne langs de oost zijde van de Otheense kreek welke bestemd zou worden voor recre atie. Onder andere zouden daar nieuwe sportvelden moeten ver schijnen, welke mogelijk binnen kort aan de Zuiderparklaan zullen verdwijnen. De reden hiervoor is dat ook hier nieuwe huizen gebouwd gaan worden en dus moeten een aantal sportvelden wijken. We spraken hierboven al over de zo noodzakelijke open en groene ruimten temidden van bebouwing Verplaatsing van de sportvelden naar de oostzijde van de kreek brengt automatisch een nieuwbouwwijk in diezelfde buurt in een klap dichterbijDe stap over de kreek is namelijk vooral psychologisch zwaar. Eenmaal gezet, in welke vorm dan ook, is de spanning er af en kan er rustig verder worden gewerkt. Bovendien, vind je langs die zijde van de kreek op dit moment

de Steltkluut | 1990 | | pagina 12