een gebied met een uiterst landelijk karakter. Direkt ten zuiden van Gthene kun je stukjes weiland aantreffen, een stukje niet-geasfalteerde weg, ouder wetse hoogstamfruitbomen, knot wilgen, stukjes meidoornhaag en natuurlijkde kreek! De fraaie Otheense kreek omzoomd met wuivende rietkragen en met al zijn vogels: eenden, futen, aalscholvers, meerkoeten, water hoentjes, kievitten, zwaluwen, karekieten en rietgorzen. Het zit er allemaal Dus hoezo recreatie, er zijn al mogelijkheden genoeg, je kunt nu ook al de fiets pakken en een rondje Otheense kreek fietsen en ondertussen genieten van al het schoons dat de natuur en het landschap nog te bieden heeft. Zodra je de oostelijke oever van de kreek ga inrichten voor recreatie dan gooi je dat alle maal weg en maakt het plaats voor wat bosjes en paadjes uit de meestal niet zo bijster creatieve koker van de eenheidsworst. Ad. 3. Moet er wel per sé gegroeid worden, of is dit een verbaden vraag We stelden deze vraag vorig jaar aan Dhr. Gosselaar, de verantwoordelijke wethouder. Waarom moet je per sé groeien Het antwoord was van een eenvoud waar je geen speld tussen kunt krijgen: er is kennelijk vraag naar bouwkavels in de met name wat luxere, dus duurdere sector. En dat raakt snel op, dus moeten we zorgen voor nieuwe bouwkavels. Zo eenvoudig is dat. Maar zo simpel mag een dergelijke vraag niet beantwoord worden. Een dergelijke uitbreiding heeft namelijk nogal wat consequenties. Om te beginnen zijn er vanuit de woningbouwvereniging en woning verhuurders geluiden te signaleren die verduidelijken dat men geen nieuwbouw meer wenst. Het bevolken van het bestaand aantal woningen kost hun al genoeg hoofdbrekens. Goed, ze hebben het dan niet over twee onder-een-kap woningen of luxere herenhuizen. Met andere woorden Terneuzen-oost wordt een wijk voor uitsluitend mensen met een dikke beurs. Maar daarnaast spelen ook nog heel andere zaken. De groei van Terneuzen, die nu al vele jaren aan de gang is, zuigt andere kernen leeg. Om maar een dramatisch voorbeeld te geven: Sas van Gent Allerlei voorzieningen worden op een soortgelijke wijze gecon centreerd en worden hoe langer hoe schaarser in het 'buitengebied'. Hu zal men daar in Terneuzen niet direkt wakker van liggen 45

de Steltkluut | 1990 | | pagina 13