EXCURSIE-AGENDA WATERWINGEBIED WilZ-CLINGE WATERWINGEBIED «MZ-ST. JANSTEEN Zondag 8 april 1990 - aanvang:9.30 uur Een heel eind in het voorjaar alweer gaan we wandelen met Edie Bogaert in het waterwingebied van de WMZ te Clinge. Een prachtig gebied, eens doorsneden door een oude spoorlijn die nu opgeruimd is door de Nederlandse Spoorwegen. In principe zouden we er niets op tegen hebben wanneer op de oude bedding een -Fietspad zou worden aangelegd. Dat zou dan mooi kunnen aansluiten op het fietspad in België dat ook op de oude spoorbedding aangelegd is. Het verruigde lint dat door het Vlaamse landschap loopt zou dan op deze manier behouden blijven. Op deze excursie waarbij het dragen van laarzen aanbevelenswaardig is omdat we af en toe van het pad afwijken, hopen we heel wat vogels in het vizier te krijgen zoals Zwarte Kraai, Ekster, Vlaamse Gaai, Vink, Goudhaantje, Grote Bonte Specht, Merel, Zanglijster, Roodborst en Winterkoning. Door het bijzonder zachte voorjaar zullen er vast en zeker al heel wat planten te zien zijn. Bovendien zal in een gebied als dit de generatie voorjaarsv1inders zeker al te bewonderen zijn. We verzamelen om 9.30 uur bij Interjute aan de Molenstraat te Clnqe alwaar we omstreeks 11.30 uur terug hopen te zijn. Zondag 22 april 1990 aanvangró.OO uur Vogelzang horen en leren kennen is één van de moeilijkste dingen voor een beginnend vogelaar. Onder deskundige leiding van Edie Bogaert kunt u nu toch zeker een tiental soorten als Fitis, Tjiftjaf, Gekraagde Roodstaart, Zwarte Mees, Zwartkop, Goudvink, Geelgors, Winterkoning, Wielewaal en Grasmus leren kennen. Trouwens voor een gevorderde vogelkenner is het ook altijd goed om het geheugen weer eens op te frissen. Ook tal van andere soorten zullen de revue passeren zoals Kievit, Wilde Eend en Meerkoet. 34

de Steltkluut | 1990 | | pagina 2