NACHTEGAALEXCURSIE LINIEDIJK HULST DAUWTRAPPEN Bovendien kunnen we deze tijd van het jaar ook al de roep van de Koekoek verwachten. Kortom een wandeling die zeker de moeite waard zal zijn. Voor de vogelzang moet men altijd vroeg opstaan en ook deze keer starten we om -6.00 uur 's morgens bij het pompgebouw van de WMZ aan het eind van de Van Hogendor p 1 aa n te Kapellebrug alwaar we omstreeks hal-F negen terug zullen zijn. Vrijdag 11 mei 1990 aanvang2030 uur Voor de nachtegaa1excursie is de belangstelling nog steeds groeiend. Het is dan ook een -Fascinerend geluid dat dit kleine zangertje produceert. Het typische van de hele zaak is dat we hem ook maar een bperkte tijd van het jaar kunnen horen want als er eenmaal genesteld gaat worden dan is het met de zang grotendeels gedaan. In de buurt van de historische Liniedijk, daterend uit het begin van de 80-jarige oorlog, zijn ongeveer 5 zangposten te vinden. Edie Bogaert zal ons daarheen begeleiden en het moet al gek gaan wil er niet eentje bemand zijn. Verder zullen we natuurlijk ook nog een stukje avondzang te horen krijgen van andere vogels zoals Roodborst, Winterkoning, Zwartkop, Merel en Zangli jster Voor deze excursie verzamelen we om 20.30 uur bij de school "de Rietvliet" aan de Poorterslaan te Hulst. Het einde van de wandeling zal iets na de klok van tienen zijn. Donderdag 24 mei 1990 aanvang:4.30 uur Voor de vierde opeenvolgende maal dauwtrappen met de Steltkluut. Deze keer in het land van Hengstdijk. Centraal staat op deze vroege morgen een van de oudste kreken van Zeeuws-V 1aanderende Vogel. De bedoeling is dat we er helemaal rondlopen en dat beloo-Ft niet alleen een mooie en interessante tocht te worden als wel een lange tocht van een dikke 10 kilo meter 35

de Steltkluut | 1990 | | pagina 3