De voorzitter opent met de verheugende mededeling dat de jacht in Saeftinghe momenteel stil ligt in afwachting van een speciale vergunning die door het Ministerie van LaVi dient te worden afgegeven. De paar maanden dat deze jacht nu niet plaats vindt heeft zijn gunstige uitwerking zeker niet gernist: in het schorrengebied zijn veel meer vogels dan anders aanwezig en last but not least door het ontbreken van deze aktiviteiten blijven de vogels meerendeels fourageren in Saeftinghe zodat de schade aan de landbouw meer beperkt blijft. Als de verstrekte vergunning niet aan bepaalde voorwaarden voldoet zal de vereniging samen met ZMF en Voge1 beschermihg hiertegen beroep aantekenen. Mededeli ngen Binnen het bestuur is een beleidsplan gemaakt met het oog op de jaren '90. Wim Wisse stopt om redenen met de bestuurswerkzaam heden met ingang van 01-01-1990. Hij zal vanaf deze datum ook geen deel meer uitmaken van de redaktie. Voorjaar 1990 zal de voorzitter, Peter Maas, het voorzittersschap neerleggen. Als gevolg daarvan zal de vereniging zich hierover moeten beraden. Wellicht is het aanbeve1enswaardig een 'profielschets' voor de nieuwe voorzitter te ontwerpen Van bestuurswege wordt het voorstel gedaan om in de loop van maart 1990 een speciale avond over het beleidsplan te beleggen. Er is een nieuw rapport verschenen: "Grondeleenden en Steltlopers in Zeeuws-V 1aanderen"De verwachting lijkt gewettigd dat er via Relatienota's Landinrichtingswerken veel meer aandacht komt voor de weidegebieden. De hoop wordt uitgesproken dat het nieuwe rapport in dit verband kan fungeren als instrument1eidraad in de handen van de beleidsontwikkelaars in deze. Notulen voor jaarsvergadering 17-04-19B9 Tekstueel/redaktioneel worden hierover geen aanmerkingen gemaakt zodat deze ongewijzigd kunnen worden vastgesteld.

de Steltkluut | 1990 | | pagina 7