AFSCHEIDSREDE Zoals bekend is Peter Maas gestopt met bestuurswerk zaamheden en daarmee met het voorzitterschapVoor de vereniging op zich zal hij zeker niet verloren zijn. Andere bezigheden die er jaren wat bij ingeschoten zijn, zullen nu zeker opnieuw de aandacht krijgen. Omdat Peter jarenlang voor een niet onbelangrijk deel het gezicht en mede het "volume" van de Steltkluut bepaalde willen we de afscheidsrede die Bouke Grootjans tijdens de laatst gehouden 1edenvergadering aan Peter wijdde ook aan de niet-aanwezigen op deze manier nog eens laten 'horen' De redaktie "Beste Peter, Heel even leek het er op dat het op de 11de februari 1985 een strijd zou worden tussen de oude en de jonge garde. Maar dat was maar aan de buitenkant, want we hadden vooraf afgesproken dat wie van de twee er uiteindelijk als overwinnaar ook uit de bus zou rollen we toch gezamenlijk door zouden gaan. En dat is mijns inziens ook wonderwel gelukt. Samen met de andere leden van het bestuur heb je een eigen trend gezet en het is bijzonder spijtig dat je ons na 5 jaar voorzitterschap nu gaat verlaten. Omdat je daarvoor ook reeds vanaf 7 maart 1974 als bestuurslid hebt meegedraaid gaat er voor ons bestuur toch een ervaren man verloren die we dikwijls zullen missen tijdens onze komende vergaderingen. Gelukkig heb je het plan opgevat om in verschillende geledingen van onze vereniging toch nog aktief te blijven en we zijn daar bijzonder blij mee. Bovendien respekteren wij jouw reden van aftreden omdat deze zo begrijpelijk is. Je bent hele dagen bezig met het nuttige werk van de landschapsver zorging in ons gewest en als dan in je vrije tijd om begrijpelijke redenen even de riem eraf zou moeten dan was zoiets meestal onmogelijk omdat je je dan vaak eens moest gaan verdiepen in de problemen van onze vereniging. Op den duur verandert op deze manier zelfs bij jou een hobby in een must. Veel van de idealen die je je in 1985 gesteld had zijn door ons bereikt met steun van onze aktieve leden in de werkgroepen. Maar voor vele andere geldt ook dat ze nog steeds aktueel zijn. 73

de Steltkluut | 1990 | | pagina 17