FIETSEN MET EDIE BOGAERT Zondag 1 juli 1990. Aanvan:9.30 uur. Om half tien vetrekken we bij Interjute aan Molenstraat te Clinge voor een fietstocht van ongeveer 20 kilometer. Eerst worden de bossen van de WMZ rnet een bezoek vereerd waarna we door de polders naar de Zestigvoetkreek rijden. In de buurt van deze Zestig- voetkreek zijn vorig jaar een paar zo goed als wit gekleurde Kiekendiefjongen uitgevlogen en we vragen ons af of dezelfde oudervogels hier weer hun nest gebouwd hebben en of er weer zogenaamde ha 1f-a1binos bij de jongen zullen zijn. De Torenvalk krijgen wij hier zeker te zien want dat is een vaste broedvogel in een nestkast die daar in de buurt hangt. Daarna gaat het verder naar de Vlaamse Kreek waar ook Bruine Kiekendief en Torenvalk broeden en natuurlijk nog allerlei klein grut zoals de Kleine Karekiet, Blauwborst, Rietgors en RoodborsttapuitZo verder rijdend passeren we dan de Stenen Beer, een oude sluis die half overgroeid is en waarvan veel onder de grond zit met name de boogconstructies van de kokers. Een sluis doet vermoeden dat ze dient voor de afwatering en tot op zekere hoogte was dat ook de funktie van de Stenen Beer. Maar even goed als het mogelijk was water uit de Kie1drechtpo1 ders te lozen op het toenmalige buitenwater was het ook mogelijk water in te laten en het hele gebied van Fort Zandberg tot Hulst en Clinge onder water te zetten. Vooral in de Tachtigjarige Oorlog was dit een geducht wapen om de vijand op afstand te houden. Verder gaat het dan met een mooi uitzicht op de Graauwse Kreek van waaruit in noordelijke richting het dorpje Graauw aan de einder ligt. We zijn nu op Zandberg aangekomen, een fort op de grens van het Hulster Ambacht dat samen met de Liniedijk die we nu gaan volgen richting Hulst vanaf de jaren begin 1600 bij de vestingwerken van de stad Hulst behoorde. Langs deze Liniedijk is voor ons allerlei leuks te zien zoals planten, vlinders, paddestoelen en vogels van allerlei pluimage. Via Hulst rijden we dan op het gemakje terug naar Interjute. Hoe laat we daar terug zullen zijn kunnen we op voorhand niet zeggen. Voor deze tocht is een boterhammetje voor onderweg wel aan te bevelen en natuurlijk zoals altijd in ons landje: regenkleding in de fietstas. 59

de Steltkluut | 1990 | | pagina 3