de zandvlakte aan de Middenweg/Braakman, nu een koo1zaadve1d de ontgrondingen aan het Ruisende Gat en Margaretse- dijk te Vogelwaarde het uitbreidingsplan Moerschans te Hulst het crossen en kabelbranden aan de Rape (Liniedijk Hulst het oprichten van een "plat-Form" samen met milieugroepen uit Hulst/Hontenisse, Terneuzen, Sas van Gent en Biervliet procedures tot aan de Raad van State m.b.t. pelsdierenfokkerij Terhole en plan Het Laantje te Kioosterzande De vogelwerkgroep richtte zijn aandacht op onderzoeken naar kwartels, roodborsttapuiten, oever- en hui szwa- luwen, ganzen- en waterwildtellingen, aankomst van zomer- en wintervogels en uilen. Extra aandacht was er voor "Steltlopers en grondel- eenden" waarvan het onderzoeksverslag door H. Caste lij ns en R. Remmerts werd gepubliceerd op de Zeeuwse Vogelaarsdag die in december in ons gewest werd georganiseerd. Het onderzoek naar slaapplaatsen van Bruine en Blauwe Kiekendieven trok ook buitenlandse aandachtDe Engelsman Roger Clarcke boog zich over de braakballen van de k i ekendi evens 1 aapp 1 aats in Sae-Ftinghe. Deze zeer grote slaapplaats geeft weer eens aan hoe belangrijk rust in Saeftinghe is. Vermeldenswaard is ook het signaleren van albino kiekendieven aan de Zestigvoetkreek en de waarneming van twee Brilsterns aan de Braakman Pau1inaschor Het gierzwaluwenprojekt kwam ondanks de herhaalde moeite en inspanning niet van de grond, dus ook geen pan op het dak. Wel werd de oever van de kolonie oeverzwa1 uwen aan de Braakman hersteld en werd voor huiszwaluwen een voorziening aangebracht aan een schuur te Hoek. De jeugdgroep gaf het jeugdblad de naam "het Stekkertje" en onder de bezielende leiding van Mark. Ploegaert werden excursies en diverse bijeenkomsten in Terneuzen georganiseerd. De insektenwerkgroep bracht een rapport uit over het Dagv1inderonderzoek in Oost-Zeeuws-V 1aanderen" (Steltkluut 89-3) en hield zich bezig met onderzoek naar vlinderrijke plaatsen en plaatsen waar zeldzame vlinders voorkomen. Er werd meegewerkt aan het trekv1inderonderzoek 62

de Steltkluut | 1990 | | pagina 6