/i Echter, een broedgeval is pas bewe zen ais de jongen zijn waargenomen. Dit kan misschien nog komen. Tot slot Ik verwacht dat er in het seizoen 1990-1991 weer een groot aantal Ijsvogels komen. Wie er een ziet kan dat aan mij doorgeven; graag plaats datum en aantal noteren. Zie je de vogel van dichtbij dan kun je wellicht letten op de snavel en de kleur van de poten. Juveniel: donkere poten, kortere, donkere snavel en vooral in het begin minder fel van kleur; man: donkere snavel, rode poten; vrouw: rode basis aan de onder snavel, rode poten. Als je de Ijsvogel niet kent, zou ik zeggen, kijk eens in een vogelgids en je vergeet deze mooie vogel nooit meer. Vooral in de vlucht vind ik ze altijd mooi, want ze heb ben een iriserende stof op hun ve- Kri* ren, waardoor zij door de wisselende lichtinval telkens van kleur veran deren. Je kunt de Ijsvogel helpen door wat takken in het water te plaatsen en bij vorst een aantal wakken te ma ken op plaatsen waar een Ijsvogel zit. Met dank aan de waarnemers: E. Taeiman, F. Terstappen, A. de Smet, M. Capello, G. Sponselee, J. Poortvliet, P. Poortvliet, J. de Ridder, A. de Caluwe, T. IJsebaert, J. van den Steen, J. Maebe, L. Calle, A. van de Wiel, J. Hamelink, A. Wie- land, H, Verbrugge, E. Bogaert, H.M. de Rijk-van den Hemel, W. de Koek, D. Haak, H. Casteiijns, B. Grootjans, W. de Smet, F. Tombeur, R. Bleijenberg, J. Lievens, M. Ploegaert, G. Diele- man, W. de Feijter, P. Maas, C. Riem slag, W. de Bokx, E. Neve, M. Ver- eecken. Met speciale dank aan H. Casteiijns, J. van den Steen en E, Taeiman voor het verstrekken van gegevens uit voorgaande jaren en aan G. Sponse lee voor het plaatsen van een op roep in zijn rubriek in de krant.

de Steltkluut | 1990 | | pagina 24