MAAIEN 1 I, Het waren de beginjaren zeventig toen men ook binnen de Steltkluut zich aktief ging inzetten voor het behoud van de knotwilg. Nu zo'n twintig jaar later kunnen we stellen dat het onderhoud van deze waardevolle natuur- en landschapselementen gewaarborgd is, al is de medewerking van vrijwilligers nog steeds onontbeer 1ijk Het landschapsonderhoud, tegenwoordig gecoördineerd door de Stichting Landschapsverzorging Zeeland, kent tegenwoordig heel wat meer -Facetten dan alleen maar het echte knotwerk. Ook meidoornheggen hebben onderhoud nodig, de oude hoogstam-Fru 1 tbomen en lei linden en niet te vergeten veedrinkputten. Een aantal jaren terug is er ook een begin gemaakt met maaiwerk: een klein rietveldje bij de Reuzenhoeksekreek later gevolgd door een hooilandje aan de St. Elooyskreek bij Zuiddorpe, de Dries Arendskreek bij Axel, Weeltjes bij Clinge en een boomgaard in Zuiddorpe. De laatste jaren wordt dit maaiwerk uitgevoerd door een groep vrijwi11igersooit afkomstig uit de baanlozenprojekten, die één of twee dagen in de week aktief zijn. Deze groep luistert naar de naam: Vrijwillige Landschapsanderhouds- plaeg Oost-Zeeuws-V 1aanderen Naar ook de Steltkluut kan op dit gebied aktief zijn. Hoe meer mensen er aan de slag gaan, des te meer terreintjes kunnen op termijn omgetoverd worden tot soortenrijke hooilandjes. Soortenrijk wil dan in de eerste plaats zeggen op botanisch gebied, maar al gauw zijn het bijvoorbeeld ook de vlinders die er van profiteren en gevolgd door nog veel meer. V We willen proberen om in de loop van augustus een aantal avonden aan de slag te gaan. Vanaf 's avonds een uur of zeven is er toch altijd nog een uur of twee/drie beschikbaar om te besteden aan deze vorm van natuurbeheer S5

de Steltkluut | 1990 | | pagina 5