nu, vergunningen en regelgeving controleren en bekommentariëren Of Ja, wat eigenlijk.,.. Wat is het alternatief Laat ik besluiten met een per soonlijke noot. Als natuur- en milieubeweging hebben we het in tien, twintig jaar toch maar mooi voor elkaar gekregen dat de natuur- en milieuproblematiek geworden is van ooit het aandachtsveld van slechts enkelen, bijna elitair, tot een algemeen geaccepteerd onderwerp dat zeer hoog op de publieke en politieke agenda staat. We zijn nu zover dat zowel politiek als bedrijfsleven hun eigen milieumensen in dienst hebben en eigen goed onderbouwde nota's en rapporten schrijft. Op dit moment is de kennis op milieugebied binnen nationale en provinciale overheid alsmede binnen het internationale bedrijfsleven groter dan de kennis die binnen milieubeweging aanwezig is. Onze problematiek en tegelijkertijd onze eigen organisaties zijn geheel ingekapseld binnen de bestaande structuren. We mogen meepraten maar het mag geen pijn doen. Groei, welvaartsniveau, consumptiegedrag, enz. mag niet ter discussie gesteld worden. Mijns insziens is het juist nu de tijd, nu we als milieubeweging en ambtenarij elkaar zo dicht genaderd zijn, om afscheid van elkaar te nemen en een radicaal andere koers in te zetten. Laten we zowel ministerie, provincie als gemeente veel succes wensen bij het realiseren van de door hen zelf gestelde doelstellingen op milieugebied. Het zijn allemaal prachtige nota's, maar wie gelooft er eigenlijk écht in Het wordt tijd om veel fundamentelere vragen ter discussie te stellen, zoals boven genoemd en veel fundamentelere eisen en uitgangspunten op tafel te leggen. ZEELAND STATUS QUO moet daarbij in eerste instantie het uitgangspunt zijn. Peter Maas Burgemeester Geillstraat 42 Terneuzen. PLANOLOGI E WERKGROEP* De planologiewerkgroep is al enige jaren bezig met het kritische volgen van o.a. het overheidsbeleid in zake de ruimtelijke ordening. Indien nodig; worden bezwaarschriften voorbereid en voorgelgd aan het bestuur. Dinsdag 23 oktober vergaderen we in ons verenigingsgebouw, Walstraat 7 te Terneuzen. Wie zin heeft om eens te komen luisteren is dan van harte welkom Aanvang 19.30 uur, met koffie 114

de Steltkluut | 1990 | | pagina 10