GROENE CHEMIE Door: Henk Verlinde. Een milieu commercial van de bovenste plank: 'verfrissend en aansprekend'zo zou ik het onderstaande artikel "Bericht van een boom" willen karak teriseren BERICHT VAN EEN BOOM. Bij het kappen van de zoveelste boom in ons klein straatje: Lieve mensen, Weet je eigenlijk hoe sterk je me nodig hebt Weet je dat een boom zoals ik in één uur meer dan 2 kilo kooldioxyde op slok En meer dan 2 kilo levensnoodzakelijke zuurstof afgeeft Weet je dat een hectare loofbos ongeveer 32 ton stof onscha delijk maakt En dat daarom een boom voor jou de goedkoop ste, natuurlijkste en werkzaamste luchtfilter is Ik ben jouw groene longen. Weet je ook dat jij groene longen nodig hebt, meer dan ooit. Je kan dat alles niet weten. Waarom hak je anders hele landschappen kaal Waarom laat je anders je afval in hét bos liggen en laat je mij in je rotzooi stikken? Waarom laat je niets van je horen wanneer mensen in jouw stad jouw groene longen willen uitdraaien Je redt mij niet als je eenmaal per jaar "0 denneboom" zingt. Je kan me alleen helpen wanneer je werkelijk voor me vecht. Help me opdat ik ook jou helpen kan. Je boom. Commentaar aanvulling. De naam van de patiënt is bekend, ze heet milieu. Ze ligt nu op de intensive-care afde ling, waar politiek, bedrijfs leven, kerken, kortom de hele maatschappij om het hardst in en uitloopt, blijkbaar om te kijken hoe men haar weer op de been kan krijgen. Blijkbaar, want men kan en mag zich afvragen of de interesse voor de gezondheidstoestand van de patiënt niet grotendeels afhankelijk is van de aanwezig heid van eventuele spaarcenten en van het feit of men nog enig voordeel zou kunnen behalen door aandacht aan haar te besteden. Ik doel hierbij op het gevaar dat de reeds be-

de Steltkluut | 1990 | | pagina 28