uitbreiding van de subsidie wel in de verwachting ligt. Niet wordt gezegd wanneer en helemaal niet hoeveel."Schaf de projekt- subsidies maar af", zegt Martin Wiersma, Consulent natuur- en milieueducatie. "We hebben liever structureel geld zodat we ten minste zekerheid hebben en iets kunnen opbouwen". Links en rechts merk je in de zaal dat de argwaan .toch weer wat de kop op steekt. Moeten we wel zo blij zijn met dit uit stekend verzorgde rapport Het suggereert zo sterk dat de milieuproblematiek onder con trole is en daar zijn wij nu nét nog niet van overtuigd Zonder twijfel zijn de ambtenaren die Kerend Tij hebben opgesteld goedwillend. Zonder twijfel is ook onze milieu-gedeputeerde, Mevrouw de Vries-Hommes uit het goede hout gesneden. Een sympa- tiek mens, aan haar zal het echt niet liggen. Plotseling komt de vraag van Adrie Paauwe, onze secretaris:"0f de overige ambtenaren ook een doelgroep zijn"? Daarmee geeft hij heel precies aan wat er nog aan schort en waar alle goede bedoe lingen op zullen stranden. Misschien is er op dit zelfde moment wel een vergadering aan de gang van de commissie econo mische zaken of zo iets waar men het onderling roerend eens is over het uitgangspunt dat er toch beslist nog veel meer im pulsen nodig zijn om onze regio economisch te laten groeien. Of zoals iemand anders uit de zaal het in een wat breder kader zet:"De krachten welke werkzaam zijn duwend in de richting van groei en meer en duurder en groter zijn véle malen groter als de krachten, die de zaken iets kritischer benaderen en algemene ecologische principes als uitgangspunt willen stellen in plaats van sluitpost die het nu nog steeds is". Frans Jansen van Vogelwacht Schouwen haalt de recreatie naar voren ."In Kerend Tij worden allemaal mooie zaken gesteld over recreatie: geen groei ten koste van natuur en landschap, enz. Maar tegelij kertijd is de Brouwersdam aangewezen als speerpunt, waar dus geld naar toe gaat om de recreatie te stimuleren'V'Wat moet je nu nog stimuleren" vraagt hij zich af, "de auto's staan er nu al 5 rijen dik Een 1 1 1

de Steltkluut | 1990 | | pagina 7