SAEFTINGHE KERST 1989 JACHT EN SAEFTINGHE In 1983 werd door het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij voor Saeftinghe een jachtvergunning verleend voor een periode van 6 jaar. Snel uitgerekend betekent dit dat de afgifte van een nieuwe vergunning voor de deur staat. Uit tal van rapporten en verslagen - stevig gefundeerd op feitelijke waarnemingen verzameld door diverse vogelkenners - blijkt duidelijk dat de uitoefening van de jacht in dit gebied zich op geen enkele wijze verdraagt met de internationale funktie van Saeftinghe als opvang-/fourageergebied voor vogels gedurende de wintermaanden Ook de Steltkluut voert uiteraard aktie tegen de uitgifte van een nieuwe jachtvergunning door het schrijven van brieven naar het betreffende Ministerie of door het ondersteunen van akties door "verwante" organisaties Tijdens het typen van dit stukje maakte Braks zijn aftreden als minister bekend. Hij zal alleszins niet meer de beslissing inzake jacht in Saeftinghe mogen nemen. Wij verwachten dat zijn politiek opvolger (m/v) de portefeuille Natuurbeheer van het betreffende Ministerie zoveel belang toedicht dat de jacht in Saeftinghe tot het verleden gaat behoren. Het artikel van Richard Bleijenberg lag al een tijdje in de copy-map en was al eens eerder ter verschijning aangekondigd. Maar "wat in het vat zit, verzuurt niet" geldt ook hier, zeker wanneer iets aan aktualiteit niet inboet. Zeker in verband met de onaanvaardbare jacht in het Verdronken Land van Saeftinghe. redaktie 27-12-1989. In verband met de toename van de Grauwe Gans in Saeftinghe en het (tijdelijk c.q. voorlopig) stoppen van de jacht op deze vogels vonden wij het belangrijk, de situatie te volgen. Op bovengenoemde datum volgde een afspraak en om 10 uur zouden we vertrekken vanaf het gasstation richting Noord. Wat wij niet voorspeld hadden, was de dikke mist. In het schor zelf bedroeg het zicht niet meer dan ±50 meter. Onze terrein- kennis zouden we nu meer dan nodig hebben. Na een paar honderd meter waren we nog aangewezen op de bodem en de kleine geulen. Het werd een boeiende tocht; Jean (Jean Maebe red.) is altijd in het bezit van een zakkompas en dit werd dan ook gebruikt bij onze 126

de Steltkluut | 1990 | | pagina 22